ASTM D413 Kauçuk Özelliği için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM D413 Kauçuk Özelliği için Standart Test Yöntemleri

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D413 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, kauçukla birleştirilmiş kumaş katları arasındaki yapışma mukavemetinin veya başka bir malzemeye tutturulmuş kauçuktan yapılmış eşyalardaki kauçuk katmanının yapışmasının belirlenmesini kapsar.

ASTM D413 Kauçuk Özelliği için Standart Test Yöntemleri

Bunlar yalnızca yapıştırılan yüzeyler bant, hortum, lastik karkasları veya kauçuk kaplı metal levhalarda olduğu gibi yaklaşık olarak düz veya düzgün dairesel olduğunda uygulanabilir.

Yapıştırılan yüzeyler, test numunelerinin hazırlanmasında kaçınılması mümkün olmayan keskin kıvrımlar, açılar veya diğer büyük düzensizlikler içerdiğinde, yapışmayı değerlendirmek için özel test yöntemleri kullanılmalıdır.

Bu test yöntemleri, bir kauçuk tabakayı kumaş, elyaf, tel veya metal levha gibi esnek bir alt tabakadan ayırmak için gereken birim genişlik başına kuvveti belirleyerek bir ürünün kalitesini sağlamak için kullanılır. Ölçülen kabul edilebilir yapışma değeri elbette farklı kauçuk formülasyonları, esnek alt tabakalar ve ürün türleri nedeniyle üründen ürüne değişecektir. Bununla birlikte, bir ürün oluşturulduktan sonra, ayırma kuvvetinin minimum değerleri üretici ve tüketici tarafından belirlenebilir ve üzerinde anlaşmaya varılabilir ve her ikisi de üzerinde anlaşılan minimum değerin korunmasını sağlamak için izleme yapabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Parantez içinde verilen değerler yalnızca bilgi amaçlıdır.

Bu standart, eğer varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik sorunlarına değinme iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D413 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp