ASTM D559 Sıkıştırılmış Zemin-Çimento Karışımlarını Islatmak ve Kurutmak İçin Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D559 Sıkıştırılmış Zemin-Çimento Karışımlarını Islatmak ve Kurutmak İçin Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte ASTM D558 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemleri, sıkıştırılmış toprak-çimento numunelerinin tekrarlanan ıslanma ve kurumaya karşı direncini belirlemek için kullanılır.

ASTM D559 Sıkıştırılmış Zemin-Çimento Karışımlarını Islatmak ve Kurutmak İçin Standart Test

Bu standartın uygulanmasında sertleştirilmiş toprak-çimento numunelerinin tekrarlanan ıslanma ve kurumasıyla oluşan toprak-çimento kayıplarını, su içeriği değişikliklerini ve hacim değişikliklerini (şişme ve büzülme) belirleme prosedürlerini uygulanır. Numuneler, çimento hidratasyonundan önce, Test Yöntemleri D 558'de açıklanan sıkıştırma prosedürü kullanılarak optimum su içeriğinde maksimum yoğunluğa kadar bir kalıpta sıkıştırılır.

Bir tozun kütle yoğunluğu, tabletlerin, kapsüllerin ve diğer farmasötik ürünlerin imalatı gibi çeşitli uygulamalarda performansını etkileyen önemli bir fiziksel özelliktir. Yığın yoğunluğu, tozun akışkanlığını, sıkıştırılabilirliğini ve homojenliğini etkileyebilir ve bu da nihai ürünün kalitesini ve tutarlılığını etkileyebilir.

Gözlenen ve hesaplanan tüm değerler, Uygulama yönetmeliğinde belirlenen anlamlı basamaklar ve yuvarlama yönergelerine uygun şekilde değerlendirilmektedir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D559 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipler ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp