ASTM D5630-13 Plastiklerdeki Kül İçeriği için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D5630-13 Plastiklerdeki Kül İçeriği için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D5630-13 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, tahribatlı külleme prosedürleriyle plastiklerin inorganik içeriğini belirlemek için geliştirilmiştir. %0,01 veya üzeri kül seviyeleri bu test yöntemi kapsamındadır.

ASTM D5630-13 Plastiklerdeki Kül İçeriği için Standart Test Yöntemi

Bu külleme prosedürleri yalnızca polimerdeki artık katıların miktarını belirlemek için kullanılır ve külün tek tek kimyasal bileşenlerini niteliksel olarak tanımlamak için kullanılamaz.

Bu test yöntemi, 900°C'ye kadar stabil olan malzemelerle (cam dahil) sınırlıdır. Test Yöntemi D2584, bilinmeyen numuneler için ve inorganik kısımların kaynaşmasının endişe yaratabileceği durumlarda önerilir.

Florlu polimerler ve halojenli bileşenler içeren polimerler bu prosedürlere dahil edilmemiştir.

Plastiklerdeki inorganik kalıntıyı belirlemek için iki prosedür aşağıda listelenmiştir:

Prosedür A Kül Fırını Tekniği: 5–50 gramlık numuneler için. Numuneler, kül fırınında küllenmeden önce bir brülör üzerinde yakılır.

Prosedür B Hızlı Kül Kül Fırını Tekniği: 2-10 gramlık numuneler için. Numuneler bir kül fırınında yakılır ve kül haline getirilir.

Daha verimli külleme için plastik numunenin toz veya pelet halinde olması gerekir. Bu test yöntemi, belirli bir reçinedeki belirli bir dolgu maddesi için dolgu içeriğinin tutarlı sonuçlarını sağlar. Ancak bu yöntem her durumda mutlak dolgu içeriğini sağlamayabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D5630-13 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp