ASTM D6400 Kompostlanabilir Plastikler için Standart Şartname

ASTM Testleri

ASTM D6400 Kompostlanabilir Plastikler için Standart Şartname

ASTM D6400 testi, belediye ve endüstriyel aerobik kompostlama tesislerinde kompostlanacak şekilde tasarlanmış plastiklerden yapılmış plastikleri ve ürünleri kapsamaktadır.

ASTM D6400 Kompostlanabilir Plastikler için Standart Şartname

Bu şartname, plastikten yapılmış ambalajlar da dahil olmak üzere malzeme ve ürünlerin etiketlenmesi için gereklilikleri "belediye ve endüstriyel kompostlama tesislerinde kompostlanabilir" olarak belirlemeyi amaçlamaktadır.

Kompostlanabilir plastik, bileşilebilir, malzemelerin kompostlama sırasında biyolojik olarak bozunabilme yeteneğini ifade eder. Bir malzeme kağıt, plastik vb. içerir, eğer kompostlama kabiliyeti olduğu iddia edilirse, malzemenin biyolojik olarak parçalanabilir ve kompost sisteminde parçalanabilir (standart test yöntemlerinde gösterildiği gibi) ve son kullanımda tamamen biyolojik olarak parçalanabilir olduğu belirtilmelidir.

Bu spesifikasyondaki özellikler, plastiklerden yapılan plastiklerin ve ürünlerin, bilinen kompostlanabilir malzemelerle karşılaştırılabilir bir oranda biyobozunurluk da dahil olmak üzere tatmin edici bir şekilde kompost yapıp yapmayacağını belirlemek için gerekli olanlardır

Ayrıca, bu malzemelerin bozulmasının kompostlama işleminden kaynaklanan kompostun değerini veya faydasını azaltmayacağından emin olmak için spesifikasyondaki özellikler gereklidir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D6400 Kompostlanabilir Plastikler için Standart Şartname kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp