ASTM D6670 İç Mekan Malzemelerinden Kaynaklanan Uçucu Organik Emisyonların Oda Tayini için Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM D6670 İç Mekan Malzemelerinden Kaynaklanan Uçucu Organik Emisyonların Oda Tayini için Standart Uygulama

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D6670 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu uygulama, çevre ve ürün kapsamında malzeme ve ürünlerden (inşaat malzemeleri, malzeme sistemleri, mobilya, tüketici ürünleri vb.) ve ekipmanlardan (yazıcılar, fotokopi makineleri, hava temizleyiciler vb.) kaynaklanan uçucu organik bileşik (VOC) emisyonlarını belirlemeye yöneliktir.

ASTM D6670 İç Mekan Malzemelerinden Kaynaklanan Uçucu Organik Emisyonların Oda Tayini için Standart Uygulama

Bu uygulama, yayılan VOC'leri belirlemek ve belirli bir süre boyunca emisyon oranlarını belirlemek içindir. Bu uygulama, VOC emisyon testi için tam ölçekli odaların tasarımını, yapımını, performans değerlendirmesini ve kullanımını açıklar.

Bu uygulama VOC emisyonlarının ölçümü ile sınırlı olmakla birlikte, genel ilke ve prosedürlerin çoğu (oda sisteminin genel performansını değerlendirme yöntemleri gibi) diğer kimyasal emisyonların (örneğin, ozon) belirlenmesi için de faydalı olabilir. Aerosol ve partikül emisyonlarının belirlenmesi bu belgenin kapsamı dışındadır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D6670 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp