Düşme Koruma Ekipmanı Testleri

Düşme Koruma Ekipmanı Testleri

Çoğu sektörde işletmeler, düşme koruma ekipmanın, çalışanların yaralanma ve ölüm risklerini büyük ölçüde azaltma potansiyeline sahip olduğunu görmektedir. Düşme koruma ekipmanın, ulusal ve uluslararası standartlara uymasını sağlamak son derece önemlidir. Ancak düşme koruma ekipmanının testleri, bazı tereddütler taşımaktadır: İşletmeler endüstri standartlarına nasıl uyum sağlamaktadır?

Düşme Koruma Ekipmanı Testleri

Düşme koruma ekipmanının testleri için izlenebilirlik sağlanmakta mıdır? Bu ekipmanların, geçerli Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü (ANSI) test gereksinimlerini tamamen karşıladığından nasıl emin olunmaktadır? Testleri gerçekleştiren laboratuvarlar, belli bir laboratuvar standardına uyumlu mudur? Test sonuçlarını, farklı coğrafi bölgelerdeki laboratuvarlar ile karşılaştırmak mümkün müdür?

Günümüzde gelişmiş laboratuvarlar bütün bu soruların cevabını verebilmektedir ve yaşamlarını korumak için bu ekipmana güvenen insanlar artık daha emindir. Düşme koruması için Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü (ANSI) ve Avrupa standart kuruluşları tarafından bir dizi standart yayınlamıştır ve düşme koruma sektörü son yıllarda geleneksel test kurallarını ve uygulamalarını gözden geçirmektedir.

Artık işletmeler düşme koruma ekipmanı üzerindeki mevcut testlerin geçerliliğini ve sonuçlarını sorgulamaktadır. Verilerin toplanmasından test ağırlıklarına ve örnekleme oranlarına kadar, düşmeye karşı koruma ürünlerinin tasarımında artık testler, yeterli güvenlik faktörlerini içermektedir.

Bugün farklı sektörlerde çalışanlar için farklı işlevlere sahip düşme koruma ekipmanı kullanılmaktadır. Örneğin mapalar (halkalı cıvatalar) kişisel bir koruma önlemidir ve çalışanları korumak için kullanılmaktadır. Bu ekipmanın, BS EN 7883 standardına uygun olarak her 12 ayda bir, iple erişim ekipmanı içinse her 6 ayda bir test edilmesi gerekmektedir.

Güvenlik hattı sistemleri de kişisel korunmada önlemidir ve genellikle aşamalı bakım gerektiren ve toplu önlemlerin alınamadığı hassas faaliyetlerde kullanılmaktadır. Bu ekipmanın da, BS EN 795 standardına uygun olarak her 12 ayda bir test edilmesi gerekmektedir.

Kuruluşumuz tarafından gerçekleştirilen başlıca düşme koruma ekipman testleri şunları içermektedir:

  • Enerji emici, dinamik performans (EN 355)
  • Kendinden geri çekilen cihaz, dinamik performans (ANSI Z359.14)
  • Tuz spreyi (kütle kaybı) (ISO 9227 / ASTM B117)
  • Düşme önleyici, dinamik performans (EN 353-1)
  • Kordon, kayma ve dinamik dayanım (EN 354)
  • Enerji emici, dinamik performans (ANSI Z359.13)
  • Düşme önleyici, dinamik performans (ANSI Z359.15)
  • Kendinden geri çekilen cihaz, dinamik performans (EN 360)

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp