Tekstil Pamuk ve Kumaşta GDO Testleri

Kontaminasyon Analizleri

Tekstil Pamuk ve Kumaşta GDO Testleri

EUROLAB küresel tedarik zincirindeki şirketlerin organik tekstil ürünlerini GDO'lar (genetiği değiştirilmiş organizmalar) için kolayca test etmelerine yardımcı oluyor, bu da tekstil ürünlerinin temel bir organik tanımını karşılayıp karşılamadığının moleküler düzeyde bir göstergesidir.

Tekstil Pamuk ve Kumaşta GDO Testleri

Bugün, dünyadaki pamuğun yaklaşık %70'i genetik olarak değiştirilmiştir. Örneğin, bazı pamuk türleri herbisite dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Diğerleri, koza bitleri gibi zararlıları öldürmek için bir insektisit ile aşılanmıştır.
Endüstri, bu pamuk DNA modifikasyonları lehinde güçlü argümanlar sunabilirken, organik pamuk üreticileri ve tüketicileri bunları reddediyor. Organik pamuk tekliflerini algıladıkları çevresel, sosyal ve ürün güvenliği geri ödemelerine daha fazla değer veriyorlar. Organik olarak nitelendirilmek ve bu şekilde pazarlanmak için pamuğun ekimi, işlenmesi ve ayrıştırılmasını yöneten kapsamlı bir kriterler listesini karşılaması gerekir.
Önemli bir gereklilik, pamuk bitkilerinin genetiğinin değiştirilememesidir.

Günümüzün karmaşık, küresel, çok kaynaklı tedarik zinciri ile bir üretici, müşteri ve tüketici beklentileri ile yönetmeliklerin tutarlı bir şekilde karşılanabilmesi için organik pamuk ürünlerinin organik olmayan pamukla kontamine olmadığından emin olmak için laboratuvarımızla iletişime geçebilirsiniz.

EUROLAB tarafından yapılan yeni GDO testi, organik pamukta genetiği değiştirilmiş organizmaları test etmek için basit bir yol sağlar. Örnekler, bilinen genetiği değiştirilmiş materyalleri %0,1 sınırında tanımlayabilen RT-PCR (ters transkripsiyon-polimeraz zincir reaksiyonu) teknolojisi kullanılarak analiz edilir. Test sonuçları bu GDO'ların tespit edilip edilmediğini açıkça göstermektedir. GDO testimiz, pamuk tohumu, yaprak, pamuk lifi gibi çok sayıda malzemeleri içerir.

Tekstil ürünlerinde GDO testleri için laboratuvarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.