CSA Z195 Koruyucu Ayakkabılar için Test Standardı

Ayak Koruma Ekipmanı Testleri

CSA Z195 Koruyucu Ayakkabılar için Test Standardı

CSA Z195 standardı, Kanada Standartlar Birliği (CSA) tarafından, yeni koruyucu ayakkabılarla ilgilenir ve iki derece ayak dayanağı direncinin yanı sıra tek plaka performansı, metatarsal koruma, elektrik şoku koruması, taban esnek dayanıklılığı, iletkenlik ve motorlu testere koruması için özel gereksinimleri içerir.

CSA Z195 Koruyucu Ayakkabılar için Test Standardı

Bu Standart ayrıca ayak dayanağı olan veya olmayan statik-dissipatif ayakkabılar için gereksinimler sağlar. Bu Standart ayrıca, diğer koruyucu özellikler olsun veya gitmesin kaymaya dayanıklı ayakkabılar için gereksinimler sağlar.

Bu Standart, ayakkabı üstü ayak tırnağından koruyucuları ve ilgili pazar sonrası bileşenleri (ör. ayak irisi koruyucuları, overshoes, takılabilir metatarsal korumalar, kaymaz cihazlar ve koruyucu kesici uçlar) ele almaz. Bunlar koruyucu ayakkabıların ayrılmaz bir parçası olarak kabul edilir.

Elektrik flaşı ve alev koruması, ayak bileği koruması, itfaiyeci ayakkabıları, çivili dağcı ayakkabıları ve isyan botları bu Standartta özellikle ele alınmamıştır. Bu uygulamaların gerektirdiği özel koruma kapsam dışında olmakla birlikte, diğer ayakkabı türlerine uygun şekilde darbe, delinme ve statik-dissipatif kriterler uygulanabilir.

Bu Standartta " ihtar", kullanıcının standarda uymak için yerine getirmekle yükümlü olduğu bir hükmü ifade etmek için kullanılır; "should", bir öneriyi veya tavsiye edilen ancak gerekli olmayanları ifade etmek için kullanılır; ve "olabilir", Standart sınırları içinde izin verilen bir seçeneği veya seçeneği ifade etmek için kullanılır.

Yan tümcelere eşlik eden notlar gereksinimleri veya alternatif gereksinimleri içermez; bir maddeye eşlik eden bir notun amacı, açıklayıcı veya bilgilendirici materyal metninden ayırmaktır. Ekleri, başvurularını tanımlamak için normatif (zorunlu) veya bilgilendirici (zorunlu olmayan) olarak belirlenmiştir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, malzemelerin laboratuvar hizmetleri çerçevesinde, CSA Z195 Koruyucu Ayakkabılar için Test Standardı kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.