Vegan / Vejetaryen Testleri

Vegan / Vejetaryen Testleri

Vejetaryen ve Vegan Test tekliflerine olan talebin artmasıyla birlikte, bu iddiaları doğrulayabilmek mecburi hale gelmiştir. Vegan vejetaryen testleri ile ürünleri doğrulama, herhangi bir hayvansal ürün veya yan ürün kullanılıp kullanılmadığını belirlemek için malzemelerin üretiminde kullanılan kimyasalların laboratuvar ortamında test edilmesi ile mümkün olur.

Vegan / Vejetaryen Testleri

Vegan ve vejetaryen testleri, markaların ve perakendecilerin, malzemelerin üretimini, kimyasal yönetimini, risk değerlendirmesini ve malzemelerin vegan vejetaryen sertifikasyonunu elde etmek için çeşitli uygunluk testlerini kapsayan aşamalı bir yaklaşım kullanarak malzemeleri doğru şekilde belirlemelerine yardımcı olur.

Vegan ve vejetaryen pazarından pay almak adına, bazı üreticiler ürünlerini vegan veya vejetaryen olarak beyan eder ve pazara sunarlar. Ancak üreticinin beyanı tek başına güvenilir değildir. Ürünün vegan kriterlerine uygun olup olmadığı, tarafsız, bağımsız ve akredite bir kuruluş tarafından uygulanan çeşitli testler ile kanıtlanmalıdır.

Araştırma, inceleme, denetim, test ve sertifikasyondan, küresel endüstri uzmanlarından oluşan ekibimiz, operasyonlarınızın ve ürünlerinizin en yüksek küresel vegan standartlarını karşıladığından emin olmanıza yardımcı olur.

Geleneksel olarak analizleri etkisiz kılan bileşenler, hem süt hem de peynir varlığında bile % 0,005 seviyesinin üzerinde kolaylıkla tespit edilir. Üreticilerin ve perakendecilerin bu ürünlerdeki bu tür tesadüfi veya hileli kontaminasyonu tespit etmek için gereken özeni, dini inançları belirli türlerin tüketimini gerçekten vejetaryen veya vegan kökenli yiyecekler satın aldıklarına dair dini inançları olan veganları, vejeteryanları ve etnik grupları güvence altına almaya hizmet eder.

Her geçen gün artan sayıda şirket, mümkün olduğunca hayvansal içeriklerden uzak durarak tüketici çekiciliğini artırmaktadır. Tüketicinin değişen alışkanlıkları karşısında tercih edilmek ve pazara tutunmak isteyen tüm üreticiler, vegan standartlara uygun seçenekler üretip, bunlar için vegan sertifikası alarak, sadece vegan değil, tüm bilinçli tüketiciler için tercih sebebi haline gelebilirler.

Özellikle gıda alanında faaliyet gösteren üreticiler, her beslenme şekline uygun tüketiciyi düşünen güvenilir bir marka algısını oluşturmak için, her geçen gün giderek artan vegan besin seçeneklerine yönelik artan talebi karşılamalıdır.

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarlarında uzman ekibiyle birlikte, tarafsız ve bağımsız olarak vegan ve vejetaryen testleri gerçekleştirmektedir.

Ayrıntılı bilgi için uzman ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp