Pnömatik Testler

Pnömatik Testler

Pnömatik yada pinomatik test tesisi, hava akışı, basınç ve sıcaklık yönetimi alt sistemleri ve kontrollü bir ortamda basınçlı hava gerektiren bileşenlerin testini yapmak için tasarlanmıştır.

Pnömatik Testler

Pnömatik test ile harici termal kontrol, yapısal stres ve titreşim ortmları birleştirilebilir. Pnömatik test sistemi dört yüksek kapasiteli konveksiyon ısıtıcı, güçlendiricili yedi hava kompresörü, iki basınçlı hava alıcısı (ullage tankları), hava dağıtım boruları ve kontrolleri, yüksek akış, düşük basınçlı hava üfleyiciler ve termal odalar gibi destekleme sistemlerinden oluşur.

Sistem, akan video dahil test (UUT) gerekliliklerinin izlenmesi, kontrolü ve kaydedilmesi için bir veri toplama ve kontrol sistemi ile donatılmış bitişik kontrol odasından çalıştırılır. Veri toplama ve kontrol sistemi, dört büyük karmaşık test programı dahil olmak üzere yedi iş istasyonunda paralel olarak on taneye kadar testi destekleme kapasitesine sahiptir.

Sistem, taşınabilir veri arabirimi, sinyal koşullandırma ve kontrol kabinleri ile sıcaklık, basınç, akış ve diğer müşteri ve tesis veri kanalı gereksinimleri için neredeyse sınırsız kapasiteye sahiptir. Test hücresinden kontrol odasına çoklu doğrudan Ethernet veri bağlantıları, yerelleştirilmiş veri arabirimi dolaplarının kolay yeniden yapılandırılmasını ve genişletilmesini sağlar.

Buna ek olarak, iş istasyonları bağımsız müşteri verilerini görüntüleme ve analiz için yapılandırılabilirken, kontrol odası gerektiğinde özel müşteri kullanımını izole etmek üzere bölümlere ayrılabilir.

Pnömatik Test ne zaman kullanılır?

Pnömatik test konusunda EUROLAB'ın testlerinin uyguladığı tipik sistemler ve bileşenler şunları içerir:

  • Jet motoru hava alma hava sistemleri ve ilgili bileşenler (vanalar, enstrümantasyon vb.)
  • Havacılık ve uzay çevre kontrol sistemleri ve ilgili bileşenler (ısı eşanjörleri, vanalar, enstrümantasyon vb.)
  • Nakliye ve endüstriyel yanma ve egzoz yönetim sistemleri ve ilgili bileşenler (ısı eşanjörleri, vanalar, turbo şarj cihazları, enstrümantasyon vb.)
  • Uzun süreler boyunca değişen basınç, akış ve sıcaklıklarda basınçlı hava gerektiren diğer alt sistemler ve bileşenler.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp