Havacılık ve Uzay Testleri

Havacılık ve Uzay Testleri

EUROLAB olarak her zaman müşterilerimizin projelerini kendi projelerimiz olarak gördük. Özel aerospace mühendislerimiz, teknisyenlerimiz ve proje yöneticilerimiz başarıya bizzat yatırım yapmakta olup dahili ekiplerinizle yakın işbirliği içinde çalışarak, tüm gereksinimlerinizi karşılamak, her ayrıntıyı zamanında ve bütçeniz dahilinde ele almak için çalışırlar. 

Havacılık ve Uzay Testleri

EUROLAB olarak, son dönemlerde uzay araştırmalarının ivmelenmesinden bu yana, ülke içerisinde yapılan çeşitli faaliyetlere katkı gösterdik. EUROLAB bu sayede, çok çeşitli uçaklar, araçlar, sistemler ve bileşenler üzerinde araştırma ve geliştirme, havacılık testi ve sistem değerlendirmeleri gerçekleştirme fırsatına sahip olarak sektörde deneyim kazanmıştır.

Havacılık ve uzay test yetenekleri arasında uçak yapıları ve sistemleri üzerinde dinamik tepki, akustik yoğunluk, malzeme testi ve modal analiz; gelişmiş uçak ve araçlar için elektronik ve hidrolik sistemlerin değerlendirilmesi; şiddetli çevre ve tehlikeli akış testleri bulunmaktadır.

Hem ticari hem de kamu sektörü havacılık müşterileri, aşağıdakiler dahil eksiksiz ve entegre mühendislik hizmetleri sunmak için bize güvenmektedir:

 • Dinamik, çevresel, yakıt, malzemeler ve daha fazlasını içeren kapsamlı test yetenekleri.
 • Ülke çapında bir havacılık test konusunda lider
 • Çok çeşitli RTCA DO-160 test gereksinimleri
 • FAA ve özel uçak endüstrisi geliştirme ve değerlendirme programları
 • Düzenleme, güvenlik ve hizmet konularını tasarım sürecinin başlarında ele almak için içgörü.
 • Uzmanların resmi inceleme hizmetleri, ürün geliştirme ve bırakma işleminizdeki olası sorunları veya gecikmeleri önler.

Gelişmiş test kabiliyetleri

EUROLAB, sivil havacılık veya savunma yüklenicisi müşterilerinize güven aşılamak için; MIL-STD-810, RTCA DO-160 ve MIL-STD-202 gibi yasal ve uçuş güvenliği gereksinimlerini karşılamanıza yardımcı olur. Ayrıca, ülke çapında birçok tesiste karmaşık test programlarını koordine edebilir, böylece pazara giden yolu düzene sokarken zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

Daha güvenli, daha güçlü ve daha hassas ürünler geliştirmenize yardımcı olmak için aşağıdakiler de dahil olmak üzere aerospace testleri gerçekleştiriyoruz:

Dinamik test: Titreşim, şok veya akustik gürültü olsun, test laboratuvarlarımız hazırdır. 70.000 kuvvet / pound'a kadar güç sağlayabilen titreşim masaları ve çalkalayıcılar, 750g'a kadar hızlanma kuvvetleri ve piro-şok özellikleri dahil olmak üzere dinamik test ekipmanı yelpazemize güvenin.

Çevresel simülasyon: Çevresel simülasyon odalarımız, bireysel cihazlardan komple sistemlere kadar her şeyi test edebilir. Sıcaklık, nem, rakım ve titreşim, patlayıcı ortamlar, kum ve tuz sisi ve daha fazlasını içeren kombine çevre testleri de sunuyoruz.

Yakıt testi: EUROLAB, tüm önemli yakıt deposu ve yakıt sistemi bileşenlerinin güvenlik sorunlarını ve genel verimliliğini ve performansını değerlendirir. Yakıt buzlanma ve yakıt testi, helyum kaçak testleri, akış analizi, fonksiyonel / yeterlilik testi ve daha fazlasını test ediyoruz. ARP 603, ARP 1383 ve ISO 6772 standartlarını karşılamak için ihtiyacınız olan herşeyi sunuyoruz.

EMI / EMC: Geniş oda seçimimiz, HIRF testlerini ve diğer önemli fonksiyonları benzersiz ölçek ekonomileriyle gerçekleştirmemizi sağlar. Her türlü manyetik alan ve manyetik alana bağlı olan diğer alt test gruplarını hizmete dahil ediyor, bunun yanı sıra havacılık ortakları için spesifik inme ve patlama yıldırım simülasyonları gerçekleştiriyoruz.

Havacılık ve Uzay Malzeme Testi

Havacılık ve uzay endüstrisi için malzeme testi en üst düzeyde deneyim, sorumluluk ve yenilik gerektirir. Günümüz uçaklarında kullanılan hemen hemen her parça, bileşen ve montajda devam eden gelişmeler var. 

Profesyonelliğimiz ve uzmanlığımızla birlikte, ISO / IEC 17025 sertifikalı laboratuvarımız, düzenli olarak özelleştirilmiş test fikstürleri ve özel odalar tasarladığımız komple montajların ve büyük boyutlu bileşenlerin test edilmesi de dahil olmak üzere, aradığınız hizmet türlerine tam erişim sunar.

Ürününüzün RTCA DO-160 ve ilgili tüm FAA düzenlemeleri de dahil olmak üzere diğer standartlarla uyumlu olduğundan emin olmak için aşağıdaki malzeme test hizmetleri türlerini sunuyoruz:

 • Yorulma: Yorulma testi, bir malzemenin arızadan önce dayanabileceği maksimum yükü ve ayrıca zayıflamadan önce dayanabileceği toplam tekrar yükleme döngüsünü belirler. Havacılık ve uzay üreticilerinin, kalıcı yapısal değişikliklere maruz kalmadan beklenen streslerden kurtulmak için doğru malzemeleri seçmelerine yardımcı olur.
 • Darbe: Ön camlardan, burun montajlarına, kanatlardan motor gövdelerine kadar darbe testi, belirli bir malzemenin enerjiyi ölçülebilir bir darbeden kurtarabilme yeteneği hakkında önemli veriler sağlar. Tipik olarak yıkıcı koşullar altında, darbe testi, elemanlara maruz kalan parça tedarikçileri ve darbe olasılığı için son derece önemli sonuçlar verir.
 • Yanıcılık: Bir uçağın düzgün performans gösterme kabiliyeti dışında güvenliği büyük ölçüde onaylanmış tüm güvenlik düzenlemelerini karşılayan nitelikli parça ve malzemelerin kullanımına dayanır. Güvenlikle ilgili en önemli malzeme testlerinden biri, günümüz uçaklarında bulunan tekstil, minder ve diğer imal edilmiş malların yanmazlık testidir.
 • Termal: Genellikle uyduların ve uzay aracı deneyiminin yaşadığı aşırı sıcaklık değişiklikleriyle ilişkili olarak termal test, amaçlanan bir malzemenin hizmete sokulduktan sonra karşılaşacağı şiddetli termal dalgalanmalarda hayatta kalıp kalamayacağını kontrol eder. Termal testlerimiz, malzemeleri kullanımda karşılaşacakları gerçek koşullara tabi tutan çevre test hizmetlerimizin ayrılmaz bir parçasını oluşturur.
 • Kompozit: Günümüz havacılık montajlarının çoğu kompozit malzemelerden yapılmıştır, bu nedenle işletmelerin bu ürünleri hangi malzemelerin oluşturduğunu tam olarak bilmesi önemlidir - sıklıkla reçineler, termoplastikler veya karbon fiber montajları. Kompozit testi ile, kullanmak istediğiniz materyallerde tam olarak ne olduğunu bilirsiniz.
 • Kesme: Bir malzeme kırılmadan önce ne kadar strese maruz kalmaktadır? Bu sorunun cevabı çoğunlukla uyum ve düzenleme standartlarında bulunurken, bir yapıştırıcı da dahil olmak üzere bir malzemenin amaçlanan amaç için gerekli mukavemete sahip olmasını sağlama kabiliyeti en iyi kesme testi ile elde edilir.
 • Termomekanik analiz: Cam, polimerler, seramik ve laminatlar gibi malzemeler için, TMA olarak da adlandırılan termomekanik analiz, bu kuvvet nedeniyle bir malzeme deneyiminin doğrusal genleşmesini veya faz değişimini belirlemek için sabit bir kuvvet uygular.
 • Ve daha fazlası: Farklı ihtiyaçlar için spesifik malzeme testleri sunuyoruz. Burada listelenen testlerde aradığınızı bulamadıysanız endişelenmeyin. Test tekliflerimiz burada tam olarak listelenemeyecek kadar geniştir. Havacılık malzeme test hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Havacılık ve itme testleri

EUROLAB'ın itme testi hizmetleri şunları içerir:

 • 50.000 lbf itme kuvveti (yan veya asimetrik yükler için 8.000-lbf) ile itme sehpası ve egzoz kanalı roket testi.
 • Termal vakum ve alan simülasyonu
 • Lansman seviyesi akustiği
 • Genel bileşen ve alt sistem montajı
 • Kriyojenik yakıt depolama ve daha fazlası.

Uydu Sistemleri (ve diğer büyük ölçekli programlar)

Uydu ve uzay donanım testlerinde tanınmış bir laboratuvar olan EUROLAB'ın uzman ekipleri aşağıdaki konularda tam destek sunar:

 • Araştırma ve Geliştirme.
 • Test ve sistem değerlendirmeleri.
 • Uydularda ve diğer büyük ölçekli programlarda kullanılan çok çeşitli münferit cihazlar, bileşenler ve sistemler için hizmetler.

Hassas Temizlik Hizmetleri

EUROLAB, oksidasyonu, partikül oluşumunu ve performansı etkileyebilecek diğer sorunları önlemeye yardımcı olmak için, aşağıdakileri içeren havacılık testi ve bakımı ile ilgili kapsamlı bir hizmet portföyü sunar:

 • Ticari oksijen temizleme
 • Ultra yüksek saflıkta işleme
 • Kaçak testi
 • Parçacık ve kalıntı analizleri

Hassas bileşenleri saklarken ve taşırken riski yönetmeye yardımcı olan özel ambalajlar da sağlayabiliriz.

Tedarikçi Muayene ve Doğrulama Hizmetleri

EUROLAB, havacılık ve uzay ortaklarımız tarafından işletilen karmaşık küresel tedarik zincirlerini yönetir. Rastgele denetim ile tedarikçilerinizin kalite standartlarınızı karşıladığından emin olabiliriz; kârınıza ve itibarınıza zarar veren hatırlama ve güvenilirlik sorunlarından kaçınmanıza yardımcı oluruz.

Havacılık ve uzaya özgü test ve sertifikalar

EUROLAB, Amerikan Laboratuvar Akreditasyon Birliği (A2LA) tarafından ISO / IEC 17025 standartlarına göre sertifikalandırılmıştır. MIL-STD-810, RTCA DO-160 ve MIL-STD-202 standartları için anahtar teslim uyumluluk çözümleri sunuyoruz ve uluslararası pazar için ön uygunluk yönetimine yardımcı olabiliriz.

Yukarıda listelenen havacılık ve uzay servisi kategorileri sadece başlangıçtır. EUROLAB ayrıca çok çeşitli uzmanlık hizmetlerini kapsayan birçok müşteri tanımlı mühendislik projesi gerçekleştirir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp