Solar Radyasyon Testi

Çevresel Testler

Solar Radyasyon Testi

Güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmak, dışarıda depolanan veya kullanılan ekipmana çok zarar verebilir. EUROLAB, çeşitli ürün türleri için güneş standartlarına göre test yapabilen son teknoloji güneş radyasyon test tesislerine sahiptir. Bu standartlarda belirtilen titiz şartlara spektral içerik ve ışınım sağlamak için özel radyasyon kaynakları kullanır ve ayrıca bu standartların gerektirdiği kesin sıcaklıkları ve rüzgar hızlarını simüle edebilir.

Solar Radyasyon Testi

Güneş Test Tesisleri

Herhangi bir boyut veya konfigürasyondaki cihazlar için test taleplerini yerine getirme kapasitesiyle, MIL-STD-810 ve diğer yasal standartlarla uyumluluk ve sertifika elde etmenize yardımcı olabiliriz. Test edilebilen malzemeler şunları içerir:

  • Cam ve şeffaf zırh
  • Karbon fiber ve Kevlar ürünleri
  • Plastikler ve elastomerler
  • Elektrikli ve elektronik bileşenler
  • Taşınabilir iletişim ekipmanları
  • İnsansız hava araçları (İHA) ve kontrol ekipmanları
  • Alternatif güç hücreleri ve diğer ekipmanlar

Kısacası, güneş ışığına maruz kalan herhangi bir askeri veya diğer cihaz güneş radyasyon testi için adaydır. UV-A, UV-B, kızılötesi ve görünür ışığın bir ürün üzerindeki olası etkilerini anlamak, riski azaltmak ve genel olarak daha esnek sistemler geliştirmek için anahtardır.

Güneş Testi

Îki ana tip güneş radyasyonu testi yapılır:

  • Isıtma testleri: Adından da anlaşılacağı gibi, ısıtma testleri, ısıya uzun süre maruz kalmanın ürün malzemeleri üzerindeki etkisini ölçer. Gerçekçi iklim koşullarında bu malzemelerin nasıl genişlediğini veya parçalandığını izlemek ve ölçmek, belirli kontrolleri uygulamanıza ve daha güvenli ürünler geliştirmenize olanak tanır. Güneş radyasyonu testi, güneş radyasyonunun diferansiyel etkilerini açıklayan bir maksimum tepki sıcaklığı oluşturduğundan, bu tip ısı testi için tercih edilen yöntemdir. Geniş bir dalga boyu aralığı ve sıcaklık üretmek için hassas bir şekilde kalibre edilebilen 4 inç x 6 inç ışınlanmış bir alana sahibiz.
  • Aktinik etki testleri: Aktinik etki testleri, güneş ışığına uzun süre maruz kalmanın bir ürün veya bileşen üzerindeki etkilerini ölçen özel bir test türüdür. Tesisimiz bu etkileri daha kısa sürede tekrarlayacak şekilde özel olarak donatılmıştır. Bu, civa katkılı metal halojenür lambalar ve test cihazının en yüksek sıcaklıkları aşmasını önlemek için hava veya su soğutmalı bir sistemle donatılmış ışınlanmış bir alanda yapılır.

EUROLAB 'ın güneş radyasyonu test tesisleri, test parametrelerinin gelişmiş kontrolü ve daha büyük cihazları kullanma ve bunları radyasyon kaynağına yönlendirebilme gibi bir dizi önemli avantaj sunar. Ayrıca spektral içeriğin ve ışınımın gerçek zamanlı olarak izlenmesini sağlıyoruz, böylece tüm testlerin tam özelliklerinize göre yapıldığından emin olabilirsiniz.

Güneş radyasyonu test hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için iletişime geçin.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.