Sıvılar ve Yakıt Testleri

Sıvılar ve Yakıt Testleri

EUROLAB, hidrolik sistemler, yüksek basınç sistemleri ve kriyojenik sistemler dahil omak üzere, geniş bir basınç, sıcaklık ve nominal sıvı akışı spektrumu boyunca çok çeşitli sıvı testleri ile proses havası, hava alma, ram havası, yakıt sistemleri gibi çok çeşitli havacılık sıvı bileşenleri ve sistemlerinde kombine test programları gerçekleştirebilir.

Sıvılar ve Yakıt Testleri

EUROLAB, ısı eşanjörleri, sayaçlar, sensörler, vanalar ve filtrelerden yüksek basınçlı depolama tanklarına (fırlatma araçları ve uydulardakiler gibi) ve aşağıdakilerden herhangi birini kullanan roket test standı yakıt sistemlerine kadar her şeyi test etme yeteneğine sahiptir: hava, azot , helyum, oksijen, hidrojen, benzin, tüm JP-aile yakıtları (tüm Jet-A varyantları dahil), gazyağı, Stoddard solvent, hipergolik, metan, Skydrol, kırmızı yağ (ve diğer tüm hidrolik sıvılar) kriyojenikler (sıvı azot, sıvı oksijen , sıvı hidrojen, sıvı helyum), amonyak, hidrojen peroksit ve diğer maddeler. EUROLAB ayrıca küçük cihazların yüksek akış testlerinde - metreler, göstergeler, toplayıcılar, sensörler, vericiler, çek valfler, analitik cihazların kurşun tespiti, basınç, sıcaklık akışı, pH / ORP ve iletkenlik parametreleri konusunda uzmanlaşmıştır.

Birçok test laboratuvarının aksine, EUROLAB, test maddesini ek test gerekliliklerine maruz bırakırken sıvıyı koşullandırma (basınç, sıcaklık ve akış uygulama) ve ortam koşullarını içeren birleşik ortam testleri oluşturma yeteneğine sahiptir. Tipik kombine ortam testleri, basınçlı, akan tehlikeli sıvılar içeren muhafazalar üzerindeki titreşim, şok veya eğilme gerilmelerini içerir. 

Sonuç olarak, -423 ° F ile + 500 ° F arasındaki sıcaklıklarda 5.000 psi'ye kadar hidrojen akışı ve + 1.500oF'ye kadar gazlı azot gibi ciddi çevresel ve tehlikeli akış testleri yapabilmekteyiz. Deneyimli akışkan mühendis ekibimiz, karmaşık ve tehlikeli test zorluklarını çözmek için sektörde lider bir deneyim sunar ve EUROLAB, gerekli olabilecek özel kurulumları düzenlemek için müşterilerimizle ortaklık kurabilir. EUROLAB kendi test alanlarını üretebilr ve tehlikeli maddeler için ekstra güvenlik ve emniyet tedbiri sağlamak için laboratuvarlarımızda geniş tampon alanları ayırabilir.

EUROLAB sıvı test tesisleri, test sırasında numunelerin fonksiyonel özelliklerini izlemek için bilgisayarlı veri toplama, azaltma ve analiz ekipmanı ile donatılmıştır. Müşteriler, test odalarına ve test odalarının güvenliğinden testlere şahit olabilir ve mühendislerimiz ve teknisyenlerimizle birlikte çalışabilirler. Veri değişim portalımız sayesinde müşteriler, dahili veri azaltma ve analiz süresini azaltmak için test verilerinin neredeyse gerçek zamanlı güncellemelerini alabilirler. Buna ek olarak, EUROLAB, gerektiğinde hafta sonu desteği yanı sıra uzun vardiya (24 saat kapsama alanı dahil) hizmet sunabilir. EUROLAB ayrıca gizli projeleri destekleme yeteneğine de sahiptir. Daha fazla bilgi için bize ulaşın.

EUROLAB'tan temin edilebilen sıvı testleri şunları içerir:

 • Basınç
 1. Hidrolik / Pnömatik - Statik / Dinamik
 2. Dayanıklı / Burst
 3. Darbe / Patlama Basıncı döngüsü
 4. Akış - Gaz, Sıvı, Yakıt, İtici, Oksitleyici, Kimyasal, Tehlikeli, Su
 5. Doymuş Su ve Buhar (2.800 psi'ye kadar)
 6. Sıcaklık - GN2 (2.500 psi ve 1.500oF) dahil Yüksek / Düşük Gaz Akışları
 7. Kriyojenik Sıvılar (6.000 psi'ye kadar) –Oksijen (LOX), Azot (LN2),
 8. Hidrojen (LH2), Metan (LNG) ve Sıvı Helyum (LHe)
 9. Yüksek Basınçlı Gazlar (6.000 psi) Oksijen (GOX), Azot (GN2),
 10. Hidrojen (GH2), Karbon Dioksit (CO2), Metan (CH4) ve Helyum (GHe)
 • Fonksiyonel / Yeterlilik Testi
 1. Dayanıklılık
 2. Termal Döngü (1.500 ° F'ye kadar)
 3. Sıcaklık Değişimi
 4. Bulaşma
 5. Yakıtta Buzlanma / Su
 6. Decongealing
 • Verimlilik - Filtreler, Akış Bileşenleri
 • Kaçak Tespiti - Helyum Kütle Spektrometresi
 • Termal şok
 1. Kriyojenik ila + 1.500oF
 2. 700 gpm LH2'ye kadar -423oF'ye kadar yüksek sıcaklık

Sıvı direnci testi aşağıdaki standartlara göre yapılır:

ASTM D543, JDQ 53.3, Harley Davidson EG812-22611-118, RTCA DO-160, MIL-STD-810, SAE J1455, Ford WSS M2P185, Delphi / Delco Q1000, SAE ARP 8615 , SAE ARP 1401B, MIL-F-8615D ve daha fazlası.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp