Donanım ve Yazılım Testleri

Donanım ve Yazılım Testleri

Donanım yada yazılım hangi alanda olursa olsun, yeni bir bilgisayar ürünü piyasaya sürmeye hazır hale getirmek için ürününüzün işlevselliğini çeşitli testlerle kanıtlamanız gerekir. Çok çeşitli geliştirme aşamalarındaki testler için EUROLAB, kapsamlı test planları ve ayrıntılı test yöntemleriyle ürününüz için özel programlar sunabilir.

Donanım ve Yazılım Testleri

İşlevsellik Testi

Ürününüzün tam olarak tasarlandığı gibi çalıştığını doğrulamak için donanım veya yazılım ürünlerinde gerçekleştirilebilir. Donanım ve yazılım işlevsellik testinin genel amacı, ürünün genellikle teknik veya işlevsel özelliklerde beklendiği ve belgelendiği gibi çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir. Yeni bir ürün oluşturan geliştiriciler, ürünün yeteneklerini ve sınırlamalarını açıklayan işlevsel bir teknik özellikten başlar.

EUROLAB test mühendisleri, bu spesifikasyonu, varsa, beklenen ürün yanıtı için bir kılavuz olarak kullanır. Görevler belirli özellikleri veya işlevleri test etmek için uygulanır ve bu görevlerin sonuçları EUROLAB tarafından beklenen yanıtla uyumlu olarak doğrulanır. Bu tür testler, önemli bir iyileştirme veya yetenek değişikliği geçirmiş yeni bir ürün veya mevcut bir ürün yaratan ürün geliştiricileri için yararlıdır.

Uyumluluk Testi

Ürününüzün hedeflenen kullanım ortamında (ör. ^farklı platformlar, işletim sistemleri, yonga setleri, çevre birimleri, üreticiler vb.) Çalıştığından emin olmak için gerçekleştirilir. Çoğu zaman satıcılar uyumluluk testini birlikte çalışabilirlik testi olarak da adlandırırlar - her iki terim de ürününüzün piyasaya sürüldüğünde “gerçek dünya” daki diğer ürünlerle doğru şekilde çalıştığından emin olmak anlamına gelir.

Performans Testi

Ürününüzün, ürünü sunduğunuz pazar için kabul edilebilir şekilde çalıştığını doğrular. Kimse beklemek zorunda oldukları veya yetersiz çalışan bir ürün istemez.

Kullanılabilirlik Testi

Bir ürünün kullanımının ne kadar kolay veya zor olduğu konusunda bağımsız bir analiz sağlamak için yapılır. Bu, dokümantasyon, kurulum ve ürün kullanım durumlarını kapsayabilir. Ayrıca, farklı kullanıcı deneyimi seviyeleri de değerlendirilebilir.

Otomasyon Testi

Ürününüzü birçok farklı endüstri aracından biriyle kodlayarak hızlı ve kolay bir şekilde tekrarlayan testler gerçekleştirmenizi sağlar.

Rekabetçi Analiz Testleri

Ürününüzü halihazırda pazarda olan benzer ürünlerle karşılaştırır. Bunlar, daha önce yayınladığınız ürünler veya rekabetçi ürünler olabilir, böylece performans veya kullanılabilirlik gibi avantajlarınızı vurgulayabilirsiniz.

Test Aracı Geliştirme

EUROLAB, ticari test araçlarının geliştirilmesi konusunda çeşitli standartlar ve ittifaklar ile kapsamlı bir şekilde çalışmaktadır. Özellikle, ürünlerin ön testi ve geliştirilmesi için kullanılabilecek test donanımlarının (donanım + yazılım kombinasyonları) geliştirilmesinde geniş deneyime sahiptir. 

Ayrıca, vektör sinyal analizörleri, sinyal üreteçleri, koklayıcılar ve ilgili araçlar da dahil olmak üzere çok çeşitli test ekipmanlarıyla geniş deneyime sahip bir kurumuz. Kurumumuz test veya sertifika programınız için bir araç geliştirmenize yardımcı olacak tüm beceri, ekipman, araç ve bilgiye sahiptir. Daha fazla bilgi için hemen bize ulaşabilirsiniz.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp