Wi Fi Testi

Kablosuz Cihaz Testi

Wi Fi Testi

Wi-Fi ürünleri, genellikle kişisel bilgisayarınızı İnternet'e bağlı bir kablosuz ağa bağlamanızı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Wi-Fi “etkin noktalar” ülke genelinde (ör. Kahvehaneler, oteller vb.) bulunmaktadır ve ortaklaşa kullanılmaktadır. Bununla birlikte, Wi-Fi sağlık ve akıllı enerji de dahil olmak üzere diğer alanlara doğru genişlemektedir (örneğin, enerji kullanımını izlemek için akıllı cihazınızı internete bağlamak vb.).

Wi Fi Testi

EUROLAB, ürününüzün çeşitli donanımlarla (örn. platformlar, adaptörler, diğer çevre birimleri, vb.) ve yazılımlarla (örn. işletim sistemleri ve web tarayıcıları gibi diğer uygulamalar) ayrıntılı uyumluluk ve işlevsellik testleri gerçekleştirebilir. EUROLAB ayrıca, ürününüzü iç ve dış mekanlarda değerlendirmek için kullanabileceğiniz bir kablosuz performans testi geliştirmiştir. Ayrıca, ürününüzün mikrodalga fırınlar, Bluetooth, kablosuz telefonlar ve diğer Wi-Fi cihazlar gibi aynı bant genişliğindeki ortak parazitlere karşı ne kadar dirençli olduğunu değerlendirmek için testler yapabiliriz.

Doğrulama Testi

Bir Wi-Fi cihazını doğrulamak için RF testi, düz kanal testi, çok yollu test ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi faktörün kapsamlı test edilmesi gerekir. EUROLAB, yeni Wi-Fi aygıtları için eksiksiz bir birlikte çalışabilirlik testi paketi sunar. Ayrıca, belirli düzenleme gereksinimlerini karşılamanıza veya ürününüzde ince ayar yapmanıza yardımcı olacak bir test protokolünü özelleştirebiliriz.

Sonuçta, Wi-Fi testinin amacı sadece sertifikasyonun ötesine uzanır - kablosuz cihazlar pazarı büyümektedir ancak rekabetçidir ve daha iyi bir ürünü piyasaya sürmek için yapabileceğiniz her şey önemli bir avantajdır. 

Wi-Fi için WaveDFS Testi

Wi-Fi teknolojisi için artan uygulama çeşitliliğini desteklemek amacıyla EUROLAB, kalite güvencesi, uyumluluk ve sertifikasyon testlerini mümkün olan en yüksek standartlarda sağlamak için gereken insanlara, süreçlere ve ekipmanlara yatırım yapmıştır. VeriWave ile yakından çalışarak, spektrumu radarla paylaşan Wi-Fi cihazlarını test etmek için WaveDFS protokolünü geliştirmede etkili olduk. FCC düzenlemeleri, aynı kanalda yüksek öncelikli trafik (radar sinyali gibi) tespit edildiğinde, herhangi bir 802.11n erişim noktasının otomatik olarak farklı bir radyo frekansına geçmesi gerektiğini zorunlu kılar.

WaveDFS ile üreticilerin hızlı ve ekonomik bir Wi-Fi test çözümü vardır:

  • Ek yazılım veya zaman yoğun programlama gerektirmez.-
  • FCC, ETSI ve Japon standartlarına uymak için gereken tüm darbe tiplerini otomatik olarak oluşturur.
  • Harici bir oynatıcı veya başka bir cihaz kullanmadan trafiği kaynaklayabilir ve senkronize edebilir.
  • Bant genişliği algılama ve olasılık algılama işlemlerini otomatikleştirir.
  • Erişim noktaları bir kanal değişikliği duyurusu gönderdiğinde algılar ve kaydeder.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp