RF Kablosuz Testi

Kablosuz Cihaz Testi

RF Kablosuz Testi

EUROLAB, kablosuz RF düzenleyici testini ve EMC/EMI yetenekleri altında RF bağışıklık testini gerçekleştirir. Ayrıca, kaynak sinyalinin ünitelerin test edilmesi gereken laboratuvarda hazır olmadığı uygulamalarda RF testini desteklemek üzere tasarlanmış RFR serisi sistemlerimizde RF veri kaydı/oynatma testide yapabiliriz.

RF Kablosuz Testi

RF testi - Bu testler, çeşitli spektrum koşullarında test edilen bir cihazın performansını doğrulamak için tasarlanmıştır. Testler tek bir paket halinde veya ayrı ayrı yapılabilir.
Özel şartname - EUROLAB ayrıca, tescilli üretici spesifikasyonları için cihazları test etmek üzere test paketleri geliştirme ve yürütme yeteneklerine de sahiptir. EUROLAB tesisinde bulunan Fiziksel Katman Laboratuvarı, günümüzde mevcut olan çoğu iletişim teknolojisi için fiziksel katman analizi konusunda kapsamlı deneyime sahiptir. Böylece, başarılı ve zamanında ürün salımını kolaylaştırmak için özelleştirilmiş RF parametrik paketleri mevcuttur.

Buna ek olarak, EUROLAB, verim, medya akışı, güç yönetimi, dolaşım ve güvenlik (WEP, WPA, WPA2, vb.) dahil olmak üzere çok çeşitli geçici modu ve altyapı modu testlerini kapsayabilir. EUROLAB ayrıca düz kanal ve çok yollu test gerçekleştirir.

RF Test Yeteneklerimiz

RF testi, sınır koşullarının bir kürek veya tuner kullanılarak randomize edilebildiği korumalı, izotropik yankılanma odasında gerçekleştirilir. Bu odalar test cihazına alanı iki yoldan biriyle karıştırma seçeneği sunar:

Mod ayarlı RF testi, raketin yerine basılmasını ve ekipmanın test edilmesi için yeterince uzun bir bekleme süresi boyunca RF uygulanmasını içerir.
Mod karıştırmalı test, tam kürek devrimi için RF enerjisinin uygulanmasını ve sürekli dönmesine neden olur.

Test laboratuvarlarımızın çoğunda farklı boyut ve özelliklerde yankısız odalar bulunur.

Yankılanma Odasında RF Testinin Faydaları

Korumalı yankılanma odasında RF testi yapmanın birçok avantajı vardır. Bu koşullarda test yapmak, test edilen cihazın tüm taraflarının RF'ye maruz kalmasına izin verir ve birçok düzenleme standardına uyum için gerekli olan doğrudan aydınlatma testi gereksinimlerini karşılar. Ayrıca, sürekli değişen alan yoğunlukları, pencere efektleri testine olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve tekrarlanabilirlik geliştirilir.

Yankı testi, SAE ARP 5583 kılavuzlarında belirtildiği gibi uçuş için kritik aviyonik cihazlar için tercih edilen yöntemdir. RF bağışıklığının doğrulanmasını gerektiren herhangi bir büyük veya karmaşık sistem için de yararlıdır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp