Küresel Pazar Erişimi

Küresel Pazar Erişimi

Küresel tip onayları ve ülkeye özgü sertifika hizmetlerini elde etme süreci karmaşık, bürokratik, zaman alıcı ve pahalı olabilir. Düzenlemeler ve onay şemaları sürekli olarak geliştikçe planlama, sabır ve anlayış gerektirir.

Küresel Pazar Erişimi

Ürünleriniz neden global tip onaylarına ihtiyaç duyar?

Yasal onaylar çoğu zaman zorunluluk gerektirdiği için bunlara uyulmalıdır ve ürünlerinizi pazarlamak istediğiniz ülkeye bağlı olarak onaylar ve süreç, temel öz bildirimden veya tür onayından diğer daha karmaşık onaylara değişebilir.

Bir ürünün bir pazar veya başka bir ülke için onaylanması, her ülkenin düzenleyici planını ve ilgili gerekliliklerini uygulamak anlamına gelmektedir. Kullanıcı kılavuzunda belirli ürün etiketleri, çeviriler veya beyanlar gerektirebileceğinden ürün onaylarını kabul etmek ve planlamak önemlidir. İthalatçı veya ülke içindeki yerel temsilcilere ihtiyacınız olabilir. Fabrika veya bireysel sevkiyat denetimlerine ihtiyacınız olabilir. Ülkeye bağlı olarak, yerel ithalatçıların, yan kuruluşların veya temsilcilerin onay sürecine dahil edilmesi gerekebilir. Son olarak, test laboratuvarı ölçek ekonomilerine izin veren diğer ülkelerle örtüşen test gereksinimleri olabilir. Yani kısaca akredite bir laboratuvara ihtiyacınız olacaktır. Bu değişkenleri dikkate almamak maliyetli olabilir ve pazara gecikme süresi ekler, bu da gelir kaybına ve pazar payı küçülmesine neden olur.

Ürünleriniz neden zorunlu onaylara ihtiyaç duyuyor?

Ürünlerinizin gümrük geçişlerinde sorunsuz hale gelmesi ve pazara sunulacak ülkede işlem için lisans almanız için zorunlu ürün onayları gerekir.

Ürünleriniz neden gönüllü onaylara ihtiyaç duyuyor?

Müşteri, distribütör veya hizmet sağlayıcı satın alma gereksinimlerini karşılamak için gönüllü ürün onayları gereklidir. Gönüllü onaylar, diğer tedarikçilere göre pazarlama avantajı oluşturmanıza ve uyumluluk kanıtını göstermenize yardımcı olabilir.

Tip onayı ve ülkeye özgü sertifika yardımı

EUROLAB'ın küresel pazar erişimi hizmetleri, üreticinin küresel pazarlama çabası adına uluslararası uygunluğu ve yasal hedefleri desteklemek için sağlam bir çözümdür. EUROLAB, Bilgi Teknolojisi, Kablosuz ve Telekom sektörlerinde piyasa sertifikalarını destekleyen dünya çapında bir ağa erişiminizi sağlar ve uluslararası ürün dağıtımınız için piyasa onaylarını hızlı ve verimli bir şekilde sizin yerinize alabilir.

EUROLAB'ın teknik uzmanları yerel tip onay ajanslarında uzman kişilerdir ve deneyimlerimiz size küresel ürün uyum süreci boyunca hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde rehberlik edecektir.

Küresel pazar onayı destek hizmetleri, müşterilerimize belirli bir ülke gereksinimlerini, onay sürecini, etiketleme yönergelerini ve genel durumu doğru ve kapsamlı bir şekilde anlamaları için tek bir özel proje yönetimi noktası ile sağlanır. Küresel mevzuata uygunluk labirentini kullanmak zor bir iştir. Bunu uzmanına bırakmanız size zaman kazandırarak pazara çıkış sürenizi kısaltır. 

Ekibimizde sizin işiniz ile ilgilenen uzman özel proje yöneticiniz başvurunuzu destekleyecek, dokümantasyon kontrolünüzü yönetecek, tüm lojistiği destekleyecek ve onay çabalarınızın durumu ve zaman çizelgeleri hakkında sizi bilgilendirecektir. Ek olarak, onay ekibi tüm test programı verimlerinin tanımlanmasını sağlamak için test laboratuvarı ile birlikte çalışarak test ve onay sürecinde zamandan ve paradan tasarruf sağlar.

Uluslararası temsilcilerimiz gerektiğinde lisans sahibi olarak kullanılabilir ve uluslararası laboratuvarlarla nitelikli ilişkilerimiz, ürünlerin test için ülkeye gönderilmesi gerektiğinde proje gecikmelerinden kaçınmaya yardımcı olacaktır. EUROLAB, numuneleri önceden test edebilir, gümrük yoluyla test örnekleri hazırlayıp gönderebilir, gizli belgeleri işleyebilir ve gümrük lojistiği ile çalışabilir.

EUROLAB küresel onay hizmetleri şunları içerir:

 • Ülke yetkilileri ile doğrudan iletişim de dahil olmak üzere, ürün geliştirmeden önce tasarım sürecinde belirli gereksinimleri belirlemek için ülke araştırmaları
 • Laboratuvarında test ve mevcut gereksinimlere raporlamanın sunulduğu belirli ülke onayları
 • Akredite EUROLAB ve dünyaca tanınan test raporlarını kullanan özel ülke onayları
 • Devlet tarafından akredite test laboratuvarlarında bu tür test programlarını desteklemek için ülke içi testler ve ülke içi temsil
 • Yerel test laboratuvarlarına gönderilmeden önce uluslararası standartlarda ön testler veya numunelerin evrelendirilmesi

Global olarak tanınan onay raporları

EUROLAB'ın test raporları devlet tarafından kurulan MRA’lar aracılığıyla yaygın olarak tanınır ve bu şekilde tüm dünyada kabul edilir. EUROLAB ekibi, EMC, Güvenlik, Telekom, Radyo ve Enerji Verimliliği vb. alanlarda derin bir deneyim ve bilgiye sahiptir.

Global Pazar Onayları

Tip Onayları - radyo ürünleri için klasik tip onay süreci Kuzey Amerika, Güney Amerika, Orta Amerika ve Karayipler, Asya ve Afrika dahil çoğu ülke için geçerlidir.

Bir radyo düzenleme otoritesi veya atanmış bir özel sertifika kuruluşu, belgeleri ve test raporlarını değerlendirir ve son olarak bir sertifika verir. Testler, uluslararası kabul görmüş standartlara veya ulusal gerekliliklere göre takip edilmelidir.

Klasik tip onayı, kendi beyanından daha az esneklik sağlar. Küçük ürün değişiklikleri bile yerel makamların katılımını gerektirebilir. Bu gibi durumlarda, uzmanlık bilgisi, dünya çapında sertifikalı ürünlerdeki değişiklikleri ele almak için doğru dengeyi bulmak için paha biçilmezdir.

Telekomünikasyon fonksiyonlarına sahip elektronik cihazlar için düzenlemeler, kişisel kullanım için ürünlerle başa çıkmak için özel önlemlere sahiptir. Wi-Fi, Bluetooth veya radyo üzerinden veri ileten herhangi bir ürün, o ülkelerin yasal standartlarına ve özelliklerine uygun hale getirilmelidir. Öz bildirim, radyo ürünleri ve kısa menzilli aygıtlar için tip onayını işlemenin en uygun yoludur.

AB, Avustralya ve Yeni Zelanda'da öz bildirim mümkündür. İfadelerinin doğruluğu için tam yasal sorumluluk, üreticiye veya kablosuz bağlantıya sahip bir ürünü piyasaya süren kişiye aittir. Yaptığınız ifadelerin gerçekten doğru olduğundan emin olmak için, akredite bir laboratuvarda test etmek en iyi uygulamadır. 

Bununla birlikte, şirket politikaları ve değişen kalite yönetimi seviyeleri, geçerli yönetmelik ve standartların farklı yorumlarına yol açmaktadır. Şirket içi gerekli bilgiye sahip olmadığı durumlarda harici danışmanlık önerilebilir. Özellikle mevzuattaki değişiklikler sürekli izlenmelidir. Deneyimli dış danışmanlardan faydalanmak, öngörülemeyen risklerle karşılaşmaktan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

GMA Alanları veya Disiplinleri

 • Ürün Emniyeti
 • Enerji verimliliği
 • EMI / EMC
 • Radyo iletişimi
 • Telekomünikasyon (operatör veya uyumluluk)
 • Çevre
 • Diğerleri

MRA ve Diğer Küresel Tanınma

EUROLAB değerlendirmeleri, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Orta Amerika ve Karayip Adaları, Avrupa Birliği / AEA, Doğu Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Asya ve Oceana'yı kapsamaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp