EMC Uyumluluk Testi

EMC / EMI Testleri

EMC Uyumluluk Testi

Piyasa taleplerini karşılayan ve rekabetçi teklifleri ortadan kaldıran harika, yeni bir elektrikli ürün tasarladınız ve çok fazla enerji yaymadığından ve dış müdahaleye duyarlı olmadığından tam anlamıyla emin olmanızın tek yolu EMC uyumluluk testidir.

EMC Uyumluluk Testi

EMC testi olmadan üründe oluşabilecek sorunlar, ünitenin yeniden tasarlanması ve tekrar test edilmesi durumu yaratabilir. Maddi zararın yanı sıra ürünün çıkış tarihinin haftalar hatta aylarca uzamasına neden olabilir.

Bu senaryodan kaçınmak için, başlangıçtan itibaren bir projeye ön uygunluk testi dahil edilmelidir. Her büyük geliştirme aşamasında cihaz emisyonları ve bağışıklık için test yapmak, maliyetli tekrar testlerden ve yüksek arıza oranlarından kaçınmanın en iyi yoludur. Daha hızlı pazara erişim için beklenmedik elektromanyetik girişim ve uyumluluk uyumluluğu sorunlarından kaçınmanıza yardımcı olur.

Geliştirme sürecinde ürün eksiklikleri ne kadar erken tespit edilirse, eksiklikleri gidermek o kadar kolay olur, zamandan ve paradan tasarruf edilir. Bu, özellikle EMC uyumluluğunu etkileyen tüm faktörleri dikkate alma olasılıkları daha az olduğu için daha küçük veya daha az deneyimli bir tasarım ekibi için geçerlidir.

Nasıl ki yemek pişirirken, baharatları ve malzemeleri uygun şekilde ayarlarken şeflerin kreasyonlarını örneklemesi gibi, ürün geliştiricilerinin de ürünün tasarımını nasıl ayarlayacağını bilmek için ürünlerinin EMI ortamından bir "tat" almaları gerekir.

Test geliştirmeye entegre edildiğinde, tüm proje yaşam döngüsü boyunca bir test odası ve uzman tavsiyesi mevcuttur. Birden fazla EMC test laboratuvarımızdaki deneyimli mühendislerimiz binlerce ürün görmüşlerdir ve standart risk önleme stratejileri ve en iyi azaltma uygulamaları sunabilirler.

Erken EMC ön taraması sadece bir birimin yetersiz tasarlandığı zamanı tanımlamakla kalmaz, aynı zamanda aşırı mühendisliği azaltarak paradan tasarruf edebilir.

Bir ürünün elektromanyetik ortamının ölçülememesi, gerekli olmadığı durumlarda karşı önlemlerin eklenmesine yol açabilir. Bu haksız karşı önlemler, ürünün ömrü boyunca birim maliyet ekleme potansiyeline sahiptir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.