Uzay Simülasyonu Testi

Çevresel Testler

Uzay Simülasyonu Testi

Teorik modeller, yalnızca mekana yönelik bir ürün geliştirmek veya test etmek konusunda çok fazla bilgi sağlayabilir ve beklenmeyen sorunlardan kaçınmak ve bilgisayar destekli modellemeyi doğrulamak için, bir uzay simülasyon odasında test yapmak kalite güvence sürecinin önemli bir parçasıdır.

Uzay Simülasyonu Testi

EUROLAB, dünyadaki üst atmosferde ve dış mekanda bulunan aşırı koşulları taklit eden simülasyon testi yapabilen az sayıda tesisten biridir. Sıcaklığı, rakımı ve nemi hassas bir şekilde kontrol ederek, ürününüzün nasıl tepki vereceğine dair daha net bir resim sunarak, yükümlülüğünüzü azaltan ve mevzuata uyumluluk yolunuzu basitleştiren mühendislik değişiklikleri yapmanızı sağlar.

Uzay Simülasyon Testi Nedir?

Uzay simülasyon testi, uzayda ve dış yarıkürede yaşanan koşulları çoğaltmak için bir termal vakum odasının kullanımını içerir. Uzay aracı ve bileşenleri, Dünya atmosferinin dışına çıkmak için aşırı sıcaklıklara ve baskıya dayanmalıdır. Termal vakum testinin ûzun bir geçmişi vardır. Laboratuvarımız, mürettebatlı ve mürettebatsız uzay uçuşu riskini azaltmak için uzay simülasyon testinden yararlanır.

Uzay simülasyon testi sırasında, yüksek vakum, soğuk alan ve kızılötesi güneş radyasyonu olmak üzere üç ana parametre ile çalışırız. Yüksek sıcaklık ve vakum seviyeleri sıkışmış gazların reaksiyonlarını arttırır. Hava tahliyesi endüstrisindeki ürün arızalarının başlıca nedenlerinden biri olarak artan gaz giderme ile, bu test programları saha kullanımındaki başarısızlığı tahmin eder. Amerikan Laboratuvar Akreditasyon Birliği (A2LA) tarafından akredite edilen tesisimizde, aşağıdakileri içeren spesifikasyonları test edebiliriz:

  • MIL-STD-202
  • MIL-STD-810
  • RTCA / DO-160

Askeri ve havacılık testi spesifikasyonları, tüm endüstrilerde ürün uyumluluğu ve işlevselliği sağlar. Doğru alan koşulları simülasyonlarımız sonuçlarımızda yüksek derecede güvenilirlik ve güven sağlar. Yüksek ürün standartlarını karşılamak isteyen deniz ve savunma müteahhitleriyle de çalışmaktayız.

EUROLAB, en yeni uzay simülasyon odalarında kritik sistemleri, alt montajları ve bileşenleri test etme konusunda oldukça deneyimlidir. TV-25 test sistemini termal vakum testinde kullanırız. Bu tesis, optimum kontrol ve güvenli çalışma için iki kontrol odası ve iki bitişik temiz oda içerir. Class 10000 temiz odamızda, testten önce gaz giderici bileşenleri ve nemi temizleyen bir pişirme haznesi bulunur. En büyük test alanlarımızdan biri olan TV-25, çok çeşitli ekipman ve sistemleri test etme kapasitesine sahiptir.

Uzay Simülasyon Testi için Aşırı Çevresel Simülasyon

ÊUROLAB, uzay araçları, donanım ve uydu teknolojisi ile ilişkili çevresel testlerde sektöre öncülük etmektedir. Ekibimiz, mekanla ilgili tüm koşulları simüle etmek için özel odalar ve fikstürler tasarlayabilir. Bu özelleştirilmiş cihazları kompozit antenler, piller ve güneş panelleri içeren mekanik ve elektronik cihazları test etmek için kullanırız.

Çevresel testler müşterilerimizin performans yaşamlarının ürünlerinin yaşam döngülerinde erken toplanmasını sağlar. Müşterilerimiz, gelişimin ilk aşamalarında olası hataları tespit ederek, ürünlerini gerçek dünyada kullanıma hazırlarlar. Uzay koşulları için onlarca yıllık deneyimlerimiz, çeşitli ortamlardaki performansı tahmin etmemizi sağlar. Endüstrideki en yüksek doğruluk derecelerinden biriyle sizi rakiplerinizden ayırabilir ve ürün güvenliğini en üst düzeye çıkarabiliriz.

Uzay simülasyon odalarımız, çok çeşitli test programlarının talep ettiği koşulları tekrarlamaktadır. Doğru değerlendirme için gerekli nem, sıcaklık ve rakımı birleştirirler. Bakır klorür, kükürt dioksit (SO2) ve tuz sisi için test bölmeleri 6 x 10 x 8 ′ alana kadar çıkabilir. Termal vakum odaları, 1 × 10-8 TORR ve -320 ° F ile 1000 ° F arasındaki aşırı sıcaklıkların kombine ortam basınçlarına sahiptir. Patlayıcı atmosfer odalarımızdan biri sıcaklıkları -320 ° F ve 100.000 ′'ye benzetebilir.

Mühendislik ve Değerlendirme

Gelişmiş test yeteneklerimiz, teknolojinin başlangıcından bu yana yürütülen her önemli havacılık projesine katılım ayrıcalığını kazanmıştır. Ekibimiz, önemli alan organizasyonları için Ar-Ge, test ve sistem değerlendirmeleri yapar. Aşağıdaki gibi test programları yürütmek için çeşitli araçlar, uçaklar, bileşenler ve sistemler ile çalışıyoruz:

  • Dinamik yanıt
  • Modal analiz
  • Akustik yoğunluk
  • Şiddetli çevre
  • Tehlikeli akış
  • Hidrolik ve elektronik sistem değerlendirmesi

Havacılık ve askeri alan gibi kritik endüstrilerde test yapmak şirketimizin kalbini oluşturmaktadır. Mühendislik ve değerlendirme ekibimiz, istek üzerine ürününüz veya projeniz için ek test türleri gerçekleştirebilir. Sağlam, multidisipliner deneyimimiz sayesinde hizmetlerimizi spesifikasyonlarınıza göre uyarlayabiliriz.

Testlere ek olarak, baştan sona ürün yaşam döngüsü desteği sağlayabiliriz. Gelişimin her aşamasında malzeme ve ürünlerinizi denetleme yeteneğine sahibiz. Kaynak denetimlerimiz, tedarikçi geliştirme ve ürün ve süreç denetimimiz, uyumlu ve işlevsel bir yaratıma sahip olmanızı sağlar.

Mevzuata Uygunluk

Uzay simülasyon tesisleri, Amerikan Laboratuvar Akreditasyon Birliği tarafından çevresel, dinamik ve termal testler sağlamak için akredite edilmiş ISO / IEC 17025'tir. İster bir devlet yüklenicisi olun, isterse bir özel uzay ajansı için çalışıyor olun, gerekli tüm testlerin uygun standartlarda yapılmasını sağlayabiliriz. Uluslararası müşteriler için, ek testlere minimum yatırımla ürünlerinizi dış pazarlara getirmenize yardımcı olan ön uygunluk yönetimine yardımcı olabiliriz.

Durum tespiti ve KG için ne yapmanız gerekiyorsa, simüle edilmiş test ortamlarımız size çok çeşitli değişkenler üzerinde tam kontrol sağlar. Mühendislik uzmanlarımız en iyi test sırasını geliştirmek için ekibinizle birlikte çalışacaktır. Gelişmiş veri yakalama araçlarını kullanarak, uyumluluğu gösteren veya ürününüzü hassaslaştırmak için size bir yol haritası sunan ölçülebilir sonuçlar üretebiliriz.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.