Rüzgar ve Yağmur Testi

Çevresel Testler

Rüzgar ve Yağmur Testi

Şiddetli rüzgar ve yağmur koşullarına dünyanın herhangi bir yerinde rastlanabilir. Aşırı rüzgar haberleşme teçhizatına müdahale edebilir, erken aşınma ve korozyona neden olabilir ve radar etkinliğini sınırlayabilir. Hem yasal uyumluluk hem de genel kalite kontrolü için ürün veya sistem bileşenlerinizi rüzgara ve yağmura karşı uygun şekilde test etmek gerekir.

Rüzgar ve Yağmur Testi

EUROLAB sivil ve askeri cihazlar için rüzgar testi sağlama konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Şiddetli yağmur ve rüzgarların etkilerini tahmin etmenizi ve genel olarak daha iyi bir ürün geliştirmek için gerekli mühendislik değişikliklerini yapmanızı sağlayan bir test programı tasarlayabiliriz.

Rüzgar Testi

Rüzgarla çalışan yağmur testi, düşen yağmur suyunun çeşitli cihaz ve muhafaza türleri üzerindeki etkilerini değerlendirir. EUROLAB çalışmalarında burada yaptığımız rüzgar ve yağmur testi, diğer faktörlerin yanı sıra, yağmurun ve daha sonra nemin nüfuz etmesinin suya dayanıklı muhafazalar, su giderme sistemleri (drenaj), radyo iletişimi, optik özellikler, radar etkinliği, ağırlık artışı ve engellenmiş işlevsellik üzerindeki etkisi mekanik cihazlar, termal değişim ve itici gaz yanma hızları gibi ek bileşenlerin kontrolünü de içerir.

En şiddetli ıslak hava koşullarını bile simüle etmek için kuruluşumuz, rüzgar türlerini 90 mil/saate kadar iten bir tandem fan armatürü olan çeşitli rüzgar tahrikli yağmur jeneratörleri kullanır. Aynı test ekipmanı, daha düşük hızlarda geniş kapsama alanlarına olanak tanır ve 64 mph (15 km/s) sprey ile 15 ft x 8 ft (4,5 m x 2,5 m) alanı kolayca kaplar. EUROLAB, ihtiyaç duyabileceğiniz herhangi bir hız ve hacme kadar yağmur spreyini kısabilir. Test maddeleri ya fonksiyonel sıcaklıklarında test edilir ya da daha fazla sızıntıya neden olmak için su spreyinden 50 ° F (50 ° F) daha yüksek ısıtılabilir.

Endüstri Uygulamaları

Savunma: MIL-STD 810 Yöntem 506.4, rüzgar ve yağmur direnci için açık yönergeler ortaya koymaktadır. Mevzuata uygunluk gereksinimlerinizi karşılamanın yanı sıra, tüm hava koşullarında güvenilir olacak bir ürün teslim ettiğinizden emin olmak için uygun testler gereklidir.

Havacılık: Sivil uçaklarda suya dayanıklılık ile ilgili kurallar RTCA DO-160 Bölüm 10.0'da belirtilmiştir. Ticari uçaklar için uygun yağmur ve rüzgar testinin önemi açıktır - bir uçağın hemen hemen her koşulda uçması gerektiğinde, bunu güvenli ve etkili bir şekilde yapabilmelidir.

Telekom: Bilgi altyapımızı çalıştıran cihazların en kuvvetli çevresel koşullara dayanabilmesi gerekir; şiddetli rüzgarlar ve yağmur en yaygın olanlarıdır.

Sonuçta, elemanlara maruz kalan herhangi bir sistem bileşeninin, cihazın veya ürünün rüzgar ve su direnci için uygun şekilde test edilmesi gerekir. EUROLAB, tüm çevresel faktörleri dikkate alan ve ürünlerinizi daha da hassaslaştırmanıza yardımcı olacak kullanışlı bulgular sunan özel bir eğitim programı tasarlayabilir.

EUROLAB olarak, farklı çevre koşullarını çoğaltmak ve bu streslerin ürününüzü nasıl etkilediğini kesin olarak belirlemek için testlerimizi hassas bir şekilde kalibre etme yeteneğine sahibiz.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.