Kuş Vuruşu Testi

Çevresel Testler

Kuş Vuruşu Testi

Birçok insan, deniz martıları, kuzgunlar ve güvercinler gibi akıncı kuşları rahatsız edici ancak başka türlü zararsız olarak görebilir. Bununla birlikte, jet uçağı ve gemide taşınan bireyler için, kuş vuruşu olasılığı varoluşsal bir tehdit oluşturmaktadır. Örneğin, US Airways Flight 1549, Ocak 2009'da New York'taki Hudson Nehri'ne çarptığında, NTSB ve FAA tarafından yapılan sonraki araştırmalar, kalkış sırasında (her motorda bir tane) bir çift kuş çarpmasının olaya neden olduğunu tespit etmiştir. 

Kuş Vuruşu Testi

Bu gibi olaylar havacılık dünyasında iyi bilinmektedir. Her yıl kuşlar, uçan uçaklarda tahmini 400 milyon dolar değerinde hasara neden olur ve olayların çoğu uçakların ön camlarına veya motorlarına zarar verir. Kuş çarpmalarının yıkıcı gücünü perspektife koymak için, 300 knot (154 m / s) nispi hızda 4 lb. (1.8kg) bir kuşun çarpması, 50 kalibrelik bir keskin nişancı tüfeğinden çıkan mermiden çok daha etkilidir.

Bir uçak motoruna büyük bir kuş çarparsa, uçuş ekibinin yapabileceği tek şey yolcuları bir an önce güvenli bir şekilde yere indirmektir. Çoğu zaman, güvenli inişler en az bir veya daha fazla operasyonel motor gerektirebilir. Bu, uçak motorlarının belirli sınırlar dahilindeki kuş saldırılarına dayanacak kadar sert olması gerektiği anlamına gelir. Ayrıca uçmadan ve potansiyel olarak uçağın diğer kısımlarına zarar vermeden, güvenli bir acil inişi kolaylaştıracak kadar operasyonel kalmalıdırlar.

Çarpma Simülatörü

Laboratuvarlarda kullanılan kuş çarpması simülatörü gerçek kuşları veya yapay olanları 350 knot (400 mil / sa) hıza kadar fırlatabilir. Bu nedenle, bu test cihazına genellikle “tavuk tabancası” denir.

Testler sırasında, yakınlık sensörleri her çekim için gerçek zamanlı hız ölçümü sağlar. Veri toplama sistemleri, geçici şok ve yük verilerini yakalar, yüksek hızlı video ekipmanıda önemli olay sonrası analiz sağlamak için tüm etkileri izler. 

EUROLAB 'ta kuş saldırılarına karşı test yapabilen her türlü ekipmanımız ve cihazlarımız mevcuttur. Kuş çarpması testi için gereksinimlerinizi karşılamanıza nasıl yardımcı olabileceğimizi konuşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.