HIRF Testi

EMC / EMI Testleri

HIRF Testi

HIRF Testi (Yüksek Yoğunluklu Yayılan Alanlar)

ÊUROLAB 'da havacılık ve diğer ilgili endüstrilerdeki müşteriler için uzun yıllardır elektromanyetik uyumluluk testleri kapsamında hizmet sunmaktayız. Tam donanımlı elektromanyetik test tesislerimiz ve ekibimizin birleşik uzmanlığı ile karşılaştığınız düzenleyici zorlukları tanımlamak ve zorluklarınızın karşılanmasını sağlayan kapsamlı bir test programı geliştiriyoruz.

HIRF Testi

Aviyonik üreticileri için özellikle endişe verici olan, yüksek yoğunluklu yayılan alanlar (HIRF), ona yakın bir cihazın performansını potansiyel olarak etkileyecek kadar güçlü herhangi bir elektrik ve manyetik parazit kombinasyonudur. HIRF üç frekans bandına ayrılmıştır ve her biri uçak elektroniklerini farklı şekillerde etkileyebilir:

 • 10 kHz ve 50 MHz arasındaki düşük frekanslı elektromanyetik emisyonlar - Düşük frekanslı HIRF, anten derisi gibi elektrik bileşenleri kullanır, gövde derisinde akım oluşturur, ancak çok az iç penetrasyon gösterir.
 • 100 MHz ile 18/40 GHz arasında yüksek frekanslı elektromanyetik emisyonlar - Yüksek frekanslı HIRF, gövdeye güçlü bir alan girişi sağlar.
 • 30 MHz ve 400 MHz arasındaki orta frekanslı elektromanyetik emisyonlar - Orta frekanslı HIRF, hem LF hem de HF emisyonlarının etkilerini birleştirerek hem anten benzeri davranış hem de gövde penetrasyonu üretir.

HIRF ve Elektromanyetik Testler

HIRF testi, aşırı elektromanyetik ortamlara maruz kalan ekipmana veya arızaları insan güvenliği için tehlikeli olabilecek kritik görev ekipmanlarına uygulanan bir EMC testi şeklidir. Uçuş operasyonlarında, bu sistemlerin korunması konusundaki endişeler artmıştır. Hava taşıtlarındaki elektrik ve elektronik sistemlerin korunmasına yönelik endişe, aşağıdaki nedenlerle son yıllarda önemli ölçüde artmıştır:

 • Yeni kompozit malzemelerin sağladığı elektromanyetik kalkanın azaltılması.
 • Uçuş ve iniş işlevlerini gerçekleştirmek için elektrikli ve elektronik sistemlerin artan kullanımı.
 • Artırılmış veri yolu ve işlemci çalışma hızları, daha yüksek yoğunluklu tümleşik devreler ve kartlar ve daha fazla elektronik ekipman hassasiyeti nedeniyle sistemlerin HIRF'ye karşı artan duyarlılığı
 • Frekans kullanımının 1GHz üzerinde genişlemesi.
 • RF vericilerinin sayısındaki artış nedeniyle HIRF ortamının şiddetinin artması.
 • Hava aracı elektrik ve elektronik sistemlerinin kesintisiz, arıza veya arıza olmadan güvenli çalışmaya devam edebilmesini sağlamak için HIRF gereklilikleri uygulanır.

EUROLAB HIRF Testi

ÊUROLAB test laboratuvarları, günümüzün en talepkar müşterileri için HIRF ve diğer elektromanyetik girişim testlerini sağlamak üzere tam donanımlıdır. Askeri yüklenicilerin, havacılık üreticilerinin ve daha fazlasının ihtiyaçlarını uzun bir geçmişe sahip olan, ülkenin en büyük bağımsız laboratuvarı ve standartlara uyumlu kuruluşuyuz. HIRF sertifikası içeren çeşitli spesifikasyonların gereksinimlerini karşıladığınızdan emin olmanızı sağlarız, örneğin:

 • FAA HIRF Kural ve Danışma Genelgesi 20-158
 • RTCA / DO-160E / F: Kategori A-L, Tüm CW, SW ve Nabız Testi seviyeleri
 • Boeing Gereksinimleri: Tüm CW, SW ve Nabız test seviyeleri
 • Airbus Gereksinimleri: Tüm CW, SW ve Pulse test seviyeleri

HIRF sertifikası genellikle elektromanyetik parazitin (EMI) bir hava aracı üzerindeki potansiyel etkilerini tahmin etmek için transfer fonksiyonlarının ölçülmesini içerir. Bunun içinde gterekli tüm spesifikasyonlara tam olarak uyan doğru testler üretmek için çeşitli araçlar ve teknikler kullanırız.

Yankılanma Odaları

Yankılanma odalarımız ve en son teknolojiye sahip amplifikatörlerimiz, 200 MHz'den 18GHz'e kadar DO-160 Kategori L seviyelerinden daha fazlasını elde eder. Geniş kullanılabilir test hacmi odaları çoklu LRU sistemlerinin test edilmesine izin verir. 15.000 V / m'ye kadar pik alanlara ulaşabilen saha yoğunlukları ile bu odalar aynı zamanda sürücüye de uyarlanabilir ve döner ekipman için bir motor sürücüsüyle eşleştirilebilir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.