Soyulma Mukavemeti Testi

Mekanik Testleri

Soyulma Mukavemeti Testi

Soyulma Mukavemeti Testi genellikle bir malzemenin, tipik olarak bir yapışkanın yapışma mukavemetini ölçmek için kullanılır.

Soyulma Mukavemeti Testi

Soyulma Mukavemeti Testi, ayrılma açısının 180⁰ olduğu yapıştırılmış malzemeleri ayırmak için gereken bağ hattının birim genişliği başına ortalama yüktür. Soyulma testi yapışkan bağları karakterize etmenin bir yoludur.

Kauçuk, filmler, biyomalzemeler, diş malzemeleri, tıbbi ambalajlar ve sarf malzemeleri dahil olmak üzere bant, yapıştırıcılar ve esnek yüzeylerin yapışma mukavemetini değerlendirmek için yaygın olarak kullanılır.

Tipik testler, birbirine yapışmış iki bağlı esnek maddenin soyulmasını ya da sert bir alt tabakadan yapıştırılmış esnek bir bağlı soyulmayı içerir. Soyulma testleri genellikle 90 ° ve 180 ° en yaygın olan çeşitli açılardan sabit bir oranda yapılır.

Tepe soyma yükü, ortalama soyulma mukavemeti ve soyulma mukavemeti değişkenliğinin istatistiksel ölçümleri gibi parametreler tipik olarak soyma yükü altındaki davranışı karakterize etmek için kullanılır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.