Fotovoltaik Testler

Çevresel Testler

Fotovoltaik Testler

Dünyada güneş ve diğer yenilenebilir enerji teknolojileri hem konut hem de ticari uygulamalarda yaygın bir şekilde benimseniyor. Fiyatlar düştükçe ve hükümetler fosil yakıtlardan geçiş için vergi indirimleri ve diğer teşvikler sunmaya devam ettikçe, güneş cihazları pazarı büyümeye devam edecektir. Bu büyümeyle birlikte, yeni ürünlerin güvenlik ve performans için tüketici taleplerini karşıladığını doğrulamak için fotovoltaik test hizmetlerine artan bir ihtiyaç olacaktır. Büyüyen bir piyasanın aynı zamanda artan düzenleyici talepler anlamına gelmesi de muhtemeldir - bu, takip etmek için karmaşık ortaklıklar ve endüstri uzmanlığı gerektirecek bir şeydir.

Fotovoltaik Testler

Güneş paneli sertifikasına veya fotovoltaik testlere ihtiyacınız olduğunda EUROLAB çözüm ortağınız olmaya hazırdır.

Fotovoltaik Testleri

ÊUROLAB 'ta, daha rutin "spesifikasyon testi" ve sertifika hizmetlerini yönetmenin yanı sıra, güneş enerjisi ürünlerinizde karşılaşılan standart dışı mühendislik ve test zorlukları konusunda size yardımcı olacak uzmanlığa ve yeteneklere sahiptir. Mühendislerimiz, ihtiyaç duyduğunuz gereksinimleri belirlemenize ve geliştirmenize yardımcı olarak ürününüzün hızlı ve verimli bir şekilde pazarlanmasına yardımcı olmak için sizinle birlikte çalışacaktır.

MIL-STD-810, Yöntem 505 Testi

Fotovoltaik cihazlar için MIL-STD-810, Yöntem 505 standardı, yeni bir güneş enerjisi ürününü piyasaya sürürken en önemli protokollerden biridir. Sadece savunma uygulamalarında kullanılan herhangi bir cihaz için gerekli olmakla kalmaz, aynı zamanda tüketicilerin giderek daha fazla güvendiği bir kalite standardını temsil eder.

Uygun fotovoltaik testlere yatırım yapmak, kalabalık ve hala büyüyen güneş enerjisi pazarında öne çıkmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, her cihazın performans ve uzun ömür için vaat edilen beklentilerini karşılamasını sağlayarak sorumluluğunuzu azaltacaktır.

MIL-STD-810, Yöntem 505 ile uyumluluk iki prosedürlü bir test içerir:

  • Isıtma etkileri testi: MIL-STD-810, Yöntem 505 uyumluluğu, bir fotovoltaik cihazın ısı ve güneş radyasyonuna uzun süre dayanma yeteneğini test etmeyi gerektirir - herhangi bir PV cihazı için açıkça önemli bir husustur. Test, bozulma veya ekipman arızası meydana gelmeden önce ulaşılabilecek maksimum maruz kalma sıcaklığını belirlemek için kullanılır. Bu tür testler için, güneş ışınımının neden olduğu diferansiyel ısıtma etkilerini hesaba katmadığından, sadece sıcaklık simülasyonu kusurlu olarak kabul edilir.
  • Aktinik etki testi: Aktinik etki testi, uzun süre güneş ışığına maruz kalmanın bir cihaz üzerindeki olumsuz etkilerini ölçer. Hava soğutmalı, cıva katkılı metal halojenür lambaların kullanımı test sürecini hızlandırabilir ve uzun pozlama sürelerinin etkilerini beklemeden tekrarlayabilir. Bu da bir fotovoltaik ürünün ortalama ömrünü daha doğru bir şekilde belirlemenize ve garanti politikalarınızı buna göre ayarlamanıza olanak tanır.

EUROLAB, PV güneş enerjisi ekipmanını, ürünün kullanım ömrü boyunca karşılaştığı tüm çalışma zorluklarına uyacağını garanti etmek için resmi olarak değerlendirme ve test etme yeteneklerine sahiptir. Hizmetlerimiz, özel tanımlı test gerekliliklerine ek olarak UL1703, IEC 61215 ve MIL-STD-810 gibi endüstri spesifikasyonlarının standart test gereksinimlerini de kapsar.

EUROLAB, hem gelişmiş test hizmetleri sağlamada hem de yeni teknolojileri kullanılabilir olduklarında benimsemede bir endüstri lideri olarak konumlanmıştır. Güneş pili test hizmetleri sunan ilk ulusal laboratuvar ağlarından biridir ve önümüzdeki yıllarda alternatif enerji cihazları pazarı büyüdükçe ve değiştikçe yeteneklerini geliştirmeye devam edecektir.

Şirket içi mühendislerimiz, düzenleme gereksinimlerinizi karşılayan ve gelecekteki başarılarınız için sizi konumlandıran bir PV test programı geliştirebilir. EUROLAB 'ın PV test ve mühendislik hedeflerinize ulaşmanıza nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi için bugün bize ulaşabilirsiniz.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.