Hava Kirleticileri ve Karışık Akan Gaz Testi

Çevresel Testler

Hava Kirleticileri ve Karışık Akan Gaz Testi

Karışık Akan Gaz (MFG) Testi

Havaya maruz kalan herhangi bir ürün veya sistem bileşeni, atmosferik koşullar ve kirleticiler nedeniyle hasar görme potansiyeline sahiptir. Telekomünikasyon, havacılık, otomotiv ve diğer ekipmanlar için bu koşullar erken aşınmaya ve potansiyel sorumluluk sorunlarına yol açabilir. Sonuç olarak, hava test cihazları kalite kontrol sürecinin önemli bir parçası haline gelmiştir.

Hava Kirleticileri ve Karışık Akan Gaz Testi

Karışık Akan Gaz Testi Neden Önemlidir?

Atmosferik kirletici maddeler ekipmanın çalışmasını etkileyebilir. Üç açıklama - hava kirletici testi, karışık akışlı gaz testi veya kirletici gaz testi - hepsi simüle edilmiş atmosferik kirletici maddelere maruz kalan bir testin gösterilmesini ve etkilerinin ölçülmesini ifade eder.

Telekomünikasyon ekipmanı ve yüzey kaplamaları MFG testi için en yaygın hedeflerdir. Atmosferik kirletici maddeler, çoğu korozyonu destekleyen ve ekipmanın işlevini etkileyebilen metallerin yüzeylerinde çeşitli değişikliklere neden olur. Korozyon, kaplamaların korumak istedikleri yüzeyleri koruma yeteneğini azaltır.

Havadaki kirleticiler ayrıca yapı malzemelerini, koruyucu kaplamaları, kauçuk, plastik ve metalleri de yok edebilir. Nem, UV ışığı, termal değişiklikler, tuz spreyi ve sis, atmosferik parçacıklar ve gazlar ile birlikte otomotiv, askeri ve endüstriyel ekipmanların yaşlanmasını hızlandırır.

Test Süreci

Telekom ekipmanlarındaki karışık akan gaz testleri, ekipmanın merkez ofiste (CO) on yıl veya daha uzun bir süre içinde neler yaşayacağını simüle eden hızlandırılmış testlerdir. Telekom ve ağ ekipmanı yapı sistemleri (NEBS) standardı GR-63-CORE, kritik merkezi ofis ekipmanını test etmenin bir yolunu ana hatlarıyla belirtir. NEBS standardı, karışık gaz akış testi ve higroskopik toz testini içerir. Bu denemeler kaba toz partiküllerine, ince partiküllere, sülfatlar ve nitritler gibi suda çözünür tuzlara, uçucu organik bileşiklere, sülfür dioksit, hidrojen sülfit, amonyak, azot oksitleri, ozon ve gaz kloruna maruz kalan testi içerir.

Hava kirliliğini simüle etmek basit bir işlem değildir. Test kirleticilerinin, mikron veya milyar başına parça (ppb) cinsinden ölçülen kesin miktarlarda uygulanması gerekir ve yalnızca amaca yönelik olarak yapılmış ekipman, geçerli, tekrarlanabilir sonuçlar için doğru hacim değişimini ve hava akış hızını sağlar. EUROLAB, tam boyutlu telekomünikasyon raflarını işleyebilen geniş kapasiteli bir hazne de dahil olmak üzere hava kirletici testlerini yapmak için gerekli donanıma sahiptir.

EUROLAB, hava kirleticiler de dahil olmak üzere tüm çevresel koşullara karşı malzemelerinizin ve sistemlerinizin direncini değerlendirmenize ve doğru malzeme seçimini yapmanıza olanak tanıyan MFG testi sağlar. Hemen hemen her ortamı simüle etmek için ekipman ve deneyime sahibiz ve mühendislik personelimiz havadaki kirleticilere maruz kalmadan kaynaklanan potansiyel sorunların üstesinden gelmenin yollarını size detaylı olarak sunabilirler.

MFG testi genellikle müşterilerimizin bize ihtiyaç duyduğu birçok hizmetten sadece biri olduğundan, mühendislerimiz sizin için ayrıca ürününüzün maruz kalabileceği tüm potansiyel koşullara bakan özelleştirilmiş bir test planı geliştirebilir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.