Hızlandırılmış Termal Şok Testi

Çevresel Testler

Hızlandırılmış Termal Şok Testi

Termal şok testi, uzunlamasına deliklerin ve lehim bağlantılarının güvenilirliğini kontrol etmek için kabul edilen bir yöntemdir. Tarihsel olarak, çift odacıklı havadan havaya sistemler veya sıvıdan sıvıya sistemler kullanılarak termal şok testi yapılmıştır. Bu yöntemlerin her ikisi de maliyet, zaman ve numunelerin sıcak ve soğuk ortamlar arasında taşınması gerektiğinde önemli dezavantajlar sunar.

Hızlandırılmış Termal Şok Testi

Numunelerin sıcaklık ortamları arasında taşınması, tellerin uzunluğu ve miktarı nedeniyle numunelerin direncinin izlenmesini zor ve yanlış hale getirir. Genellikle geleneksel termal şok yöntemleriyle ilişkili seyrek izleme, “aksaklık” koşullarının tespitini en iyi şekilde marjinal hale getirir.

HATS ™ Geçişli Delik Güvenilirlik Test Teknolojisi 2003 yılından bu yana tanınmakta ve kullanılmaktadır. HATS ™ sistemi geleneksel havadan havaya test yöntemlerini taklit ederken, geleneksel yöntemlerin dezavantajlarını önemli ölçüde azaltır. Test, yüksek hacimli sıcak ve soğuk havanın sabit örneklerden geçtiği tek bir odayı kullanır. Yüksek hacimli hava akışı, test altındaki cihaza (DUT) hızlı termal transfer sağlar ve DUT'un sıcaklık dengesine ulaşma süresini azaltır. Bu, her döngü için gereken süreyi büyük ölçüde azaltır ve sabit numuneler, yüksek hızlı hassas direnç örnekleme ağına kolayca yapılandırılır. HATS ™ test sistemleri MIL-STD-202'nin test parametrelerini karşılar; Yöntem 107 ve IPC-TM-650; Baskılı devre kartları için termal şok ve süreklilik için Test Yöntemi 2.6.7.

HATS ™ sistemi, sırasıyla 160 ° C ve -55 ° C maksimum ve minimum sıcaklık kapasitesine sahiptir. 36 0.62 inç kalınlığında kuponların tam hazne yükü ile, sistem dakikada 26 ° C sıcaklık geçiş hızına sahiptir. Sistem, test kuponlarından hassas direnç verileri alır.

HATS ™ test cihazı bir haftadan daha kısa sürede 1000 döngü 36 kupon / 144 ağ gerçekleştirir.

  • -55 ° C ila + 160 ° C sıcaklık döngüleri
  • 36-Kupon haznesi kapasitesi
  • Binalar aracılığıyla otomatik delik, kör, gömme ve istifleme üretimi
  • Çift odacıklı sistemlere göre daha düşük test maliyetleri
  • Çevrim sürelerini % 50 -% 80 azaltma
  • Çentikli kutu grafikleri ve Weibull analizi dahil ayrıntılı test raporu

EUROLAB, HATS test hizmetleri sağlamanın yanı sıra, “gerçeğe yakın” yeniden akış simülasyonları için tam boyutlu bir yeniden akış fırınına sahiptir ve HATS sonrası test başarısızlık analizi gerçekleştirme yeteneklerine sahiptir. HATS test programını görüşmek için bize ulaşabilirsiniz.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.