IEC 60068-2-18 Testi

Çevresel Testler

IEC 60068-2-18 Testi

IEC 60068-2-18, Çevresel testler - Bölüm 2-18: Testler - Test R ve rehberlik: Su (Pist değişiklikleriyle Redline versiyonu) standardı, nakliye, depolama veya hizmet sırasında düşen su damlalarına, suya çarpmaya, daldırma veya yüksek basınçlı su çarpmasına maruz kalabilen ürünlere uygulanabilir test yöntemleri sağlar. 

IEC 60068-2-18 Testi

Su testlerinin birincil amacı, mahfazaların, kapakların ve contaların, bileşenleri ve ekipmanı standart bir düşme alanı veya suya daldırma sonrasında ve gerektiğinde iyi çalışır durumda tutma kabiliyetini doğrulamaktır. Bu testler korozyon testleri değildir ve bu şekilde değerlendirilemez ve kullanılamaz. Diğer standartlarda yerleşik su testleri, doğal yağışı simüle etmeyi amaçlamaz ve belirtilen yoğunlukları bu amaç için benimsenemeyecek kadar yüksektir. 

Bu nedenle, yüksek yoğunluklu şiddetlere ek olarak, R testi, doğal koşullara dayalı, ancak genellikle doğal yağmurla ilişkilendirilen yüksek rüzgar hızlarını hesaba katmayan bir yapay yağmur testini içerir. Testlerin uygulanabilirliği ve seçilecek ciddiyetleri hakkında rehberlik edilir.

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, IEC 60068-2-18 kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.