Kum ve Toz Testi

Çevresel Testler

Kum ve Toz Testi

Kum ve toz, bu bileşenleri hasardan koruyan sağlam dış cepheye ek olarak günümüz askeri araçlarının rehberlik ve iletişim sistemlerini destekleyen hassas elektronikler üzerinde ciddi bir etkiye sahip olabilir. Bu nedenle tek başına kum ve toz testi, savunma müteahhitlerinin yanı sıra çok çeşitli sektörlerdeki diğer üreticiler için kalite kontrol sürecinin önemli bir parçası olmuştur.

Kum ve Toz Testi

EUROLAB, sektördeki en büyük ve en doğru kum ve toz testi odalarından bazılarını işletmektedir. 8 ft3'ten (0,25 m3) fazla parçaları barındırabilir ve çeşitli yasal standartların gereksinimlerine uyabiliriz. Kum veya toz 65 mil / saate (65 km / sa) kadar dolaşırken testi + 95 ° C'ye kadar sıcaklıklarda çalıştırma da dahil olmak üzere özel gereksinimlerinize göre değiştirebiliriz. Kalibrasyona yeterli miktarda kirletici maddenin girmesini sağlayan kalibre edilmiş bir “huni” odalara girişi yönetir. Ölçülen girişlere ek olarak EUROLAB, herhangi bir zamanda test ortamında doğru kum veya toz ve hava karışımının bulunduğunu belirleyen bir elektronik ışın kullanır. Bu, teknisyenlerimizin kayıp için gerçek zamanlı olarak ayarlamalarını ve test maddesinin gerekli miktarda zararlı partikül maddeye maruz kalmasını sağlamak için düzeltmeler yapmasını sağlar.

Askeri Araçlar İçin Toz Testi

Askeri araçlar ve bağımsız sistem bileşenleri şu anda toz testi için en büyük pazarlardan biridir. ÊUROLAB, savunma sanayi için çevresel test hizmetleri sunma konusunda uzun bir geçmişe sahiptir ve MIL-STD-810 standartlarına tam olarak uyar ve uyumluluk göstermenize yardımcı olur.

Son zamanlarda, “askeri sınıf” dayanıklı tüketim malları için önemli bir satış noktası haline gelmiştir. Kum ve toza karşı üstün direnç gösterme yeteneği kameralar, iletişim ekipmanları ve daha fazlası için önemlidir. Tüketiciler, çevre testlerinin değeri hakkında her zamankinden daha fazla bilgi sahibi oluyorlar. Ürününüzün kalabalığın arasından sıyrılmasını istiyorsanız, MIL-STD-810 ile uyumluluk sergilemek, bunu yapmanın etkili bir yoludur.

Toz Patlama Testi

Yanıcı tozları işleyen laboratuvarlar ve üretim tesisleri, hassas araçlarının ve güvenlik ekipmanlarının olası herhangi bir toz patlamasına veya diğer iş kazasına dayanabileceğinden emin olmalıdır. Toz patlaması testi ilaç şirketleri için önemlidir ve araştırma laboratuvarları ve diğer tesisler tarafından istenebilir. EUROLAB, OHSA, NFPA ve diğer standartlar için uyumluluk yönetimi gerçekleştirebilen ve toz patlaması testi veren bir kuruluştur. Daha fazla bilgi için laboratuvarımıza başvurabilirsiniz.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.