Mikrobiyoloji ve Toksisite Testleri

Çevresel Testler

Mikrobiyoloji ve Toksisite Testleri

EUROLAB uzmanları, çevreye salınan mikropların ve kirleticilerin etkilerini test etmek için güvenilir ve hassas teknikler geliştirme ihtiyacıyla, mikrobiyoloji ve toksisite düzeylerini belirleyen çok çeşitli testler sağlayarak,topraklarda ve sıvılarda müşterilerin spesifikasyonlarına ve devlet düzenlemelerine göre en son analitik yöntemleri ve düzenleyici gereksinimleri takip ederler.

Mikrobiyoloji ve Toksisite Testleri

Çevre laboratuvarlarımız, protokollerin yasal düzenlemelere uygun olarak takip edilmesini sağlamak için Petrol ve Gaz, Selüloz ve Kağıt, Madencilik ve Petrokimyasallar da dahil olmak üzere yüksek düzeyde düzenlenmiş endüstrilerdeki müşteriler için rutin olarak özel mikrobiyoloji ve toksisite testleri gerçekleştirmektedir.

Su ve toprağı test etmeye yönelik özel uzmanlarla yeteneklerimiz, tüm mikrobiyoloji ve toksisite testi ihtiyaçlarınız için tek kaynaklı sağlayıcınız olmamızı sağlar.

Suyun Mikrobiyolojisi ve Toksisite Testi

İçilebilir ve ham suyun mikrobiyolojisini ve toksisitesini test etmek, su kalitesinin çevre için güvenli olmasını ve belediye ve devlet düzenleyici makamlarının düzenlemelerini karşılamasını sağlamak için son derece önemlidir.

Suyun Mikrobiyoloji testi

Mikrobiyolojik testler ve analitik prosedürler bakteri konsantrasyonunu belirlemek için su örnekleri kullanır. Yaygın bakteri, maya ve küflerin tanımlanması kültür, biyokimyasal ve mikroskopik yöntemler kullanılarak gerçekleştirilir. EUROLAB'ın son teknoloji ürünü laboratuvarı, suyun insan tüketimi için güvenli olduğunu doğrulamak amacıyla suyun bu konsantrasyonlardan kullanıma uygunluğunu sonuçlandırmaktadır. Uzmanlarımız bu alanda liderdir ve sonuçların ilk seferde doğru olmasını ve olabildiğince çabuk sunulmasını sağlıyoruz.

Suyun Toksisite testi

Maddelerin deniz ve sudaki organizmalar için toksisitesini belirlemenin temel aracı toksisite testidir. Çevresel toksikoloji, doğal çevreye salınan bileşiklerin potansiyel etkisini vurgular.

EUROLAB'ın son teknoloji laboratuvarları, suyun güvenli olup olmadığını ve düzenleyici yönergelere uygun olup olmadığını belirlemek için toksisite testi ve analizi yapar:

  • Atıksularda Bakteri Analizleri
  • Giardia ve kriptosporidium analizi
  • Mikrotoks ve biyo-tahlil analizleri
  • Klorofil ve alg analizleri

Toprağın Mikrobiyolojisi ve Toksisite Testi

Toprak mikrobiyolojisi toprakta besin işleme ve geri dönüşümünü yönetir ve aynı zamanda topraktaki organik maddenin ayrışmasını, toprak tuzluluğunu ve toprak asitliğini etkiler, böylece toprak verimliliğini etkiler. Toprağın mikrobiyolojisini ve toksisitesini test etmek, daha sağlıklı ve daha verimli ürünler için daha iyi bir ortam sağlamak için son derece önemlidir.

Toprağın Mikrobiyoloji testi

EUROLAB'ın toprak testi uzmanları, mantarlar, bakteriler, maya ve toprak biyolojisini ve biyokimyasını ve toprağın diğer özelliklerini etkileyebilecek nematodlar gibi çeşitli mikroorganizmaların varlığını tespit etmek için doğru ve güvenilir mikrobiyoloji testleri sunar.

Mikrobiyoloji testleri, tarımdan Petrol ve Gaz'a kadar birçok endüstri için değerli bir araçtır ve projeniz için gelecekteki toprak değişikliklerine ilişkin değerli bilgiler sağlar.

Toprağın Toksisite testi

EUROLAB çevresel toksikoloji test hizmetleri, zararlı toksinlerin manşet olmalarını önleyerek doğal çevreye salınan bileşiklerin potansiyel etkilerini vurgular.

Yeteneklerimiz şunları içerir:

  • Toprakların çevresel toksikolojisi
  • Toprak solucanlarına maruz kalma, çimlenme ve bitkilerin büyüme oranları
  • Topraktaki toksik kirleticilerin tanımlanması
  • Kimyasal ürünlerin toksisite tayini

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.