Suya Batırma Testi

Çevresel Testler

Suya Batırma Testi

Daldırma testi, su veya diğer sıvılara daldırıldığında ürününüzün veya bileşeninizin ne kadar iyi dayanacağını değerlendirir. Bu kesinlikle su yalıtımı ile sınırlı değildir - basınçtaki hızlı değişikliklere veya kostik kimyasallara maruz kalma gibi dirençlere sahip olma gibi diğer faktörler de testin bir parçası olabilir. Sonuç olarak, daldırma testi daha sağlam ve dayanıklı tasarıma yapılan bir yatırımdır. Bu faktörleri geliştirme sürecinin başlarında test etmek için zaman ayırarak, çok daha iyi bir ürün oluşturabilir ve pazara sunma sürenizi kısaltabilirsiniz.

Suya Batırma Testi

Daldırma Testi

ÊUROLAB, aşındırıcı malzemeler, deterjanlar, ısıtılmış sıvılar veya mekanik ve hidrolik bileşenlerin yüksek basınç altında işlevsel performans testleri de dahil olmak üzere mümkün olan her türlü daldırma testini sağlar. Yeteneklerimiz arasında 50.000 psi'ye kadar olan hidro basınçlar bulunmaktadır. Titreşim, ultrasonik ve sıcaklık döngüsü gibi ek unsurları bir araya getiren daldırma test programları da gereksinimlerinize göre tasarlanabilir. EUROLAB ayrıca bir kondens çözeltisinde (su ve kirleticiler) yüksek basınç ve sıcaklık yoluyla alüminyum gibi malzemeler için özel yaşlandırma testleri tasarlayabilir ve geliştirebilir.

Tüketim Maddeleri için Daldırma Testi

Tüketim malları için daldırma testi pazarı, dayanıklı, su geçirmez elektronik ve diğer ürünlere olan talebin artması nedeniyle büyümektedir. Tüketiciler MIL-STD ve ASTM standartları hakkında her zamankinden daha fazla bilgi sahibi olmaktadır. Ürünlerinizi bu spesifikasyonlara göre test etmek için zaman ayırmak, hem potansiyel bir ölçü hem de birçok potansiyel alıcı için önemli bir satış noktasıdır. Kalabalık bir pazarda bu, ürününüzü ayırt etmenize yardımcı olabilir.

Daldırma testi laboratuvarlarında, her boyutta veya türde tüketim malları için kalite güvencesi ve ön uyum yönetimi yapabiliriz.

Sektöre Özgü Uygulamalar

Daldırma testinde, çeşitli düzenleyici standartların özelliklerine göre su altında su geçirmez muhafazaları batırmaktan çok daha fazlası vardır. Aslında, daldırma testi, sülfürik asit içinde kaynatıldığında paslanmaz çeliklerin tanecikler arası korozyona duyarlılığına fiber optik bağlarda su alımı kadar çeşitli araştırmalar için geçerlidir.

Daldırma testi, tehlikeli maddelerin taşınması söz konusu olduğunda ciddi iş anlamına gelir. Plütonyum hava nakliyeleri için Uluslararası ve ABD Güvenlik Standartları, en az 8 saat boyunca en az 3 ft (0,9 m) su altında minimum daldırma gerektirir ve daha birçok farklı gerekliliğide beraberinde talep eder.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.