Tuz Sisi ve Tuz Spreyi Testi

Çevresel Testler

Tuz Sisi ve Tuz Spreyi Testi

Tuz ve türevlerine maruz kalan her türlü ürün, malzeme veya sistem bileşeni korozyona dayanabilmelidir. Tuz spreyine ve sise karşı yeterli direnci göstermek, yalnızca mevzuata uygunluk uğruna değil, aynı zamanda son kullanıcılarınıza veya diğer paydaşlarınıza genel olarak daha yüksek kalitede bir ürün sunmak için önemlidir.

Tuz Sisi ve Tuz Spreyi Testi

Tuz sisi ve tuz püskürtme testi, koruyucu kaplamaların ve kaplamaların malzemeler üzerindeki etkinliğinin yanı sıra tuz tortularının bir ürünün fiziksel ve elektriksel yönleri üzerindeki etkilerini belirlemek için yapılır.

EUROLAB, korozyon testinizi çeşitli düzenleyici standartların yanı sıra özelleştirilmiş test programlarının gereksinimlerini karşılamak için gerçekleştirebilir. Profesyonel bir laboratuvar ortamında test gereksinimlerinin ürününüze uygun şekilde uygulanmasını sağlamak için odalarımız, destek ekipmanlarımız ve teknik uzmanlığımız vardır.

Tuz Püskürtme Testi

Kötü hava koşullarında bir ürünün veya bileşenin karşılaştığı koşulları doğru bir şekilde yeniden oluşturmak, tuz spreyi ve sis testinin temel amaçlarından biridir. Kontrollü bir ortamda bunu yapmak mühendislerimizin bu koşulların test edilen malzemeler üzerindeki etkisini kesin ve kesin bir şekilde ölçmesini sağlar. Ardından, sorunlu alanları izole edebilir ve ürününüzü iyileştirmek için daha etkili önerilerde bulunabiliriz.

Bunu yapmak için, test laboratuvarlarımızda, bileşeninizin kontrollü dozlarda bir atomize sodyum klorür çözeltisine maruz kaldığı kapalı bir tuz püskürtme odası kullanılır. Maruz kalma süresi ve çözümün gücü özel proje gereksinimlerinize göre belirlenir. Testin ardından, ürününüzün genel korozyon direncini mikroskopik düzeyde değerlendirmek için en gelişmiş veri toplama ve analiz araçlarını kullanırız.

Tuz püskürtme testi, en yaygın olanlarından biri ISO 9227: 2012 - Yapay Atmosferlerde Korozyon Testleri olan çok çeşitli düzenleme standartlarına uyumun önemli bir parçasıdır. ISO 9227: 2012 ile uyumluluğu sürdürmek için, malzemeler % 5 tuz çözeltisine 720 saat sürekli maruz bırakılmalıdır.

Tuz sisi testi, savunma, havacılık, otomotiv, enerji üretimi, telekomünikasyon ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok farklı endüstride bir zorunluluktur. Bu endüstrilerin birçoğunun MIL-STD-1312-01 ve NASM 1312-1 gibi karşılanması gereken kendi özel düzenleme standartları vardır.

EUROLAB, çeşitli büyük sistemlere hizmet vermenin yanı sıra, eldeki testlere daha uygun kompakt ekipman kullanarak, daha küçük parçalar üzerinde tuz sisi, tuz spreyi ve döngüsel korozyon testi de yapar. Askeri donanım, telekomünikasyon ekipmanı, otomotiv parçaları, tüketici elektroniği, güç jeneratörleri ve zorlu çalışma ortamlarında korozyona dayanması gereken diğer çeşitli ürünlerden hemen hepsini test edebilir.

Tesislerimiz, Amerikan Laboratuvar Akreditasyon Birliği (A2LA) tarafından ISO / IEC 17025 akredite edilmiştir, bu da çok çeşitli özelliklere göre test ve sertifika alabileceğimiz anlamına gelir. Şirket içi mühendislerimiz, tuz sisi ve diğer faktörleri içeren kapsamlı bir çevre testi programı tasarlayabilir. Hedefiniz kalite güvencesi veya uyumluluk yönetimi ise, hemen hemen her boyutta projeyi hızlı bir şekilde sonlandırabiliriz.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.