USCG Test ve Sertifikasyon

Tip Onay Testleri

USCG Test ve Sertifikasyon

Amerika Birleşik Devletleri Sahil Güvenlik Teşkilatı (United States Coast Guard, kısaca USCG), ABD limanlarında ve deniz yollarında, güvenliği sağlama ve çevre yönetiminden sorumlu başlıca resmi kuruluştur.

USCG Test ve Sertifikasyon

Bu kuruluş aynı zamanda, gemilerin inşası, stabil olması, elektrik ve mekanik sistemleri, can kurtarma sistemleri, yangın güvenliği ekipmanı ve diğer gemi ve gemi ekipmanlarının güvenli tasarımını ve yapımını düzenleyen yasal düzenlemeler ve standartlar geliştirmekte ve yayınlamaktadır. Ayrıca bunların onay ve laboratuvar kontrollerini içeren düzenlemeler yapmaktadır.

ABD Sahil Güvenlik Teşkilatı aynı zamanda Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) komitelerinde görev almakta ve politika oluşturma, teknik açıklamalar ve itirazları çözme çalışmalarına katılmaktadır. Bu amaçla Amerikan Test ve Malzeme kurumu (ASTM), Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (IEEE) ve Ulusal Yangından Korunma Kurumu (NFPA) gibi kuruluşlarla ortak çalışmalar yürütmektedir.

Esasen sahil güvenlik uygulaması ve USCG sertifikasyonu tüm ticari gemiler için bir zorunluluktur. Tüm gemiler belgelenmese de, belgelendirme işlemi yapmanın birçok faydası bulunmaktadır. Bunlardan biri, bu belgenin ulusal bir kayıt şekli olmasıdır. Uluslararası sularda USCG belgesi, geminin milliyetinin bir kanıtı olmaktadır. Ayrıca, engelsiz ticarete katılmak için de bu belge faydalı olmaktadır.

ABD Sahil Güvenlik Teşkilatı, hem ulusal hem de uluslararası gemileri denetlemekten sorumludur. Bu denetimler bayrak devleti veya liman devleti sorumluluğu altında yapılmaktadır. Kontrole tabi gemi kategorileri şunlardır: yolcu gemileri (denizcilik okul gemileri, gezi gemileri ve balıkçı tekneleri dahil), tank gemileri (tank mavnaları dahil), kargo gemileri (konteyner gemileri, yük gemileri ve RORO’lar dahil) ve özel kullanım gemiler (mobil deniz sondaj gemileri, deniz tedarik gemileri, oşinografik araştırma gemileri, petrol sızıntısı müdahale gemileri, denizcilik okul gemileri ve yelkenli okul gemileri dahil). Bütün bu kategorilere giren gemiler için yetkili kuruluşlar tarafından USCG test ve belgelendirme işlemleri yapılmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından, çeşitli test ve belgelendirme hizmetleri arasında, USCG test ve sertifikasyon hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.