EN 443 Binalarda ve Diğer Yapılarda Yangınla Mücadele için Kasklar

Baş Koruma Ekipmanı Testleri

EN 443 Binalarda ve Diğer Yapılarda Yangınla Mücadele için Kasklar

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 443 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. EN 397'de belirtilenlere benzer darbe testlerini (daha yüksek enerji seviyesiyle de olsa) ve itfaiyeciler için tasarlanmış kasklara özgü ek testleri içerir.

EN 443 Binalarda ve Diğer Yapılarda Yangınla Mücadele için Kasklar

Kaskın tepesinin etrafındaki alan, EN 397'nin gerektirdiğine benzer şekilde düşen bir vurucu yöntemi kullanılarak etkilenir.

123J (yaklaşık 2,5 metre), izin verilen maksimum iletim gücü 15 kN'dir. Kaskın koruyucu alanının geri kalanı da küçük mermilerden kaynaklanan bir darbeye maruz kalır. 6 mm çapında bir çelik top, topun delinmesi olmadan en az 120 m/s (268 mil/saat) hızla kaskta ateşlenir veya kask malzemesinin kaskın altındaki kafa formuna temas etmesine izin verilir.

Koruyucu kasklar için çoğu şartname, özel performans gereksinimlerine ek olarak bir kask tasarımı için bir dizi gerekliliği içerir. Bunlar tipik olarak kask tarafından sağlanan kapsama alanını ve ayrıca giyildiğinde kullanıcıya verilen görüş alanını kapsar. Ayrıca, kaskın başlığı ile kabuğu arasındaki açıklık gibi bir dizi ergonomi ve güvenlik temelli gereksinimi de kapsayabilirler.

Kasklar sadece giyildiklerinde kafayı koruyabilirler ve bu nedenle kaskın kullanıcının kafasında tutulması için araçlar, baş korumasının geri kalanı kadar dikkat gerektirir ve bu nedenle bir dizi teste tabidir.

EUROLAB, üreticilere EN 443 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.