Kendinden Geri Çekilen Cihaz, Dinamik Performans (ANSI Z359.14)

Düşme Koruma Ekipmanı Testleri

Kendinden Geri Çekilen Cihaz, Dinamik Performans (ANSI Z359.14)

Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü (ANSI) tarafından geliştirilen ANSI Z359.14 standardı, kendinden geri çekilen düşme koruma ekipmanının dinamik performans özelliklerini ve test yöntemlerini açıklamaktadır. 2014 yılında yayınlanan bu standardın tam adı şu şekildedir: ANSI Z359.14 Kişisel düşme önleme ve kurtarma sistemleri için kendiliğinden geri çekilen cihazlar için güvenlik gereksinimleri.

Kendinden Geri Çekilen Cihaz, Dinamik Performans (ANSI Z359.14)

Söz konusu standart, kendinden geri çekilen boyunluklar ile ilgili performans, tasarım, yeterlilik testi, işaretler, denetim, bakım ve depolama gerekliliklerini ve bu boyunlukları içeren entegre geri çekilebilir boyun askılarının hizmetten çıkarılması için gereklilikleri belirlemektedir. Bu standart, 59 ila 141 kg kapasite aralığındaki kişiler için düşme durdurma veya kurtarma sistemlerinde kullanılması amaçlanan kendinden geri çekilen cihazlar için gereksinimleri açıklamaktadır.

Birçok sektörde düşmeler, iş kazası ve ölümlerin önde gelen nedenlerinden biri olmaya devam etmektedir. ANSI Z359 standartlar dizisi, işletmelere, yüksekte çalışan çalışanlarını korumak için kapsamlı bir kaynak sağlamaktadır.

Bu dizinin diğer birkaç standardı şu şekildedir:

  • ANSI Z359.1 Kişisel düşme önleyici sistemler, alt sistemler ve bileşenler için güvenlik gereksinimleri
  • ANSI Z359.2 Kapsamlı yönetilen düşme koruma programı için minimum gereksinimler
  • ANSI Z359.3 Konumlandırma ve seyahat sınırlama sistemleri için güvenlik gereksinimleri
  • ANSI Z359.4 Yardımlı kurtarma ve kendini kurtarma sistemleri, alt sistemler ve bileşenler için güvenlik gereksinimleri
  • ANSI Z359.13 Kişisel enerji emiciler ve enerji emici boyunluklar
  • ANSI Z359.15 Kişisel düşme önleme ve kurtarma sistemleri için tek ankrajlı yaşam hatları ve düşme tutucular için güvenlik gereksinimleri
  • ANSI Z359.16 Tırmanma merdiveni düşme önleme sistemleri için güvenlik gereksinimleri

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, düşme koruma ekipmanı test hizmetleri çerçevesinde, kendinden geri çekilen cihaz, dinamik performans (ANSI Z359.14) test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.