Atomik Soğurma Testleri

Kimyasal Testler

Atomik Soğurma Testleri

Atomik absorpsiyon spektroskopisi, bir numunedeki bireysel elementlerin niceliksel bir dökümünü sağlar. Hazırlanan bir numuneyi buharlaştırarak ve buharları ışığa maruz bırakarak, uzmanlarımız bir malzeme içindeki tek bir elementin konsantrasyonunu belirlemenize yardımcı olabilir.

Atomik Soğurma Testleri

Düzinelerce eleman bu yöntem kullanılarak analiz edilebilirken, her atomik absorpsiyon veya grafit fırın atomik absorpsiyon (GFAA) spektroskopi testi sırasında sadece tek bir eleman ölçülebilir. Bu nedenle, diğer birçok kimyasal analiz yöntemi genellikle daha zamanında ve uygun maliyetli olabilir.

Bununla birlikte, grafit fırın atomik absorpsiyon spektroskopisi, bir organik veya inorganik numune içindeki eser elementlerin son derece düşük saptanmasına izin verir. Katı maddeler test edilmeden önce kimyasal sindirim yoluyla analiz edilebilir.

Atomik absorpsiyon kapasitelerimiz

ÊUROLAB 'In akredite laboratuvarları, çeşitli ASTM ve çevre standartlarına ve dahili prosedürlere göre testler gerçekleştirir. Gerekli malzeme tipine ve tespit limitine bağlı olarak hem alev hem de grafit fırın atomik absorpsiyon spektroskopisi sunuyoruz. Ek olarak, soğuk buhar atomik absorpsiyonunu kullanarak sulu çözeltilerde cıva testi yapabiliriz.

Kimyasal analiz hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak veya fiyat teklifi istemek için bugün bize ulaşın.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.