FTIR Analizi

Kimyasal Testler

FTIR Analizi

Kimyasal sorulara hızlı ve etkili cevaplar vermek için yaygın olarak kullanılan FTIR analizi, temel malzeme türlerini tespit etmek ve ölçmek için ışık ışınları kullanır. Uzmanlarımız bu yöntemi araştırma ve geliştirmeden başarısızlık analizine kadar çeşitli uygulamalar için kullanmaktadır.

FTIR Analizi

FTIR analizi, boyalar ve kaplamalar, elastomerler ve plastikler, kalıntılar ve kontaminantlar gibi sıvı ve polimerik malzemeler için yaygın olarak kullanılan bir araçtır. Genel olarak araştırma kimyasında ilk adım olarak kabul edilen FTIR analizi, bir malzemenin özellikleri hakkında çok az şey biliniyorsa bilinmeyen maddeleri tanımlamak için temel, nitel bir malzeme türü sağlar.

FTIR Analizinin Yapılması

FTIR analizi, bir malzemeyi incelemek için kızılötesi ışık kullanır, emilen ışığın miktarını ve benzersiz kimyasal kalıpları tanımlamak ve malzeme türünü belirlemek için yansıyan ışık miktarını ölçer. Analiz tamamlandıktan sonra, uzmanlarımız size örneklerinizin temel özellikleri hakkında bir rapor sunar.

FTIR analizi, bilinmeyen maddeleri tanımlamak, malzeme seçimi ve araştırmasına yardımcı olmak ve arıza araştırmalarına yardımcı olmak için etkili ve etkili bir yol sağlar. Ek araştırma gerekirse, ek analitik hizmetler sağlayarak yardımcı olabiliriz.

Ek Kimyasal Analiz Teknikleri

FTIR analizi yüksek düzeyde, nicel sonuçlar verdiğinden, bazen bir malzemenin kimyasal olarak parçalanmasını sağlamak için ek kimyasal analiz tekniklerine ihtiyaç duyulur. Küresel kimya uzmanları ağımızdan ve en gelişmiş analiz ekipmanlarımızdan yararlanarak, en zor sorularınızı genellikle aynı yerde cevaplamak için eksiksiz bir analiz yöntemleri paketi sağlayabiliriz.

Sunduğumuz ek analiz tekniklerinden bazıları şunlardır:

  • Kütle Spektroskopisi
  • X-ışını difraksiyon
  • GC / MS,
  • Termal analiz teknikleri

FTIR analizi, kontaminasyon kaynaklarını bulmak, bilinmeyen maddeleri tanımlamak ve daha büyük kimyasal araştırmalara yardımcı olmak için güçlü bir araçtır. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak veya fiyat teklifi istemek için bugün bize ulaşın.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.