LECO Testi ve Analizi

Kimyasal Testler

LECO Testi ve Analizi

LECO analizi, Karbon, Hidrojen, Azot, Oksijen ve Sülfür dahil olmak üzere metalik bir numunedeki elementlerin konsantrasyonunu belirlemek için güvenilir bir yöntemdir. Güvenilir uzmanlarımız üreticilerin malzemelerinin özelliklerini daha iyi anlamalarına yardımcı olur.

LECO Testi ve Analizi

Metal işleme içindeki temel tutarsızlıklar, malzeme bileşimi ve özelliklerinde aşırı değişikliklere neden olabilir. Doğruluğu ve düşük tespit limitleri nedeniyle, LECO analizi, çeşitli imalat aşamalarından sonra metalik numunelerde bu elementlerin uygun seviyesinin mevcut olmasını sağlamak için genellikle bir süreç doğrulama aracı olarak kullanılır.

LECO analizi, metalik bir numunedeki yanma gazlarını ölçmek için kızılötesi emilim ve termal iletkenlik kullanır. Bu işlem karbon, kükürt, oksijen, azot veya hidrojenin varlığını ve konsantrasyonunu belirler. LECO analizi, gaz füzyon yöntemini (Hidrojen, Azot ve Oksijen) veya yanma yöntemini (Karbon ve Sülfür) kullanarak bir örnekten elementleri oksitlenmiş formuna dönüştürür.

Birçok popüler ASTM ve NADCAP spesifikasyonuna göre yüksek kapasiteli kimyasal analiz laboratuvarlarımızda rutin LECO analizleri gerçekleştiriyoruz. Gereksinimleriniz tipik endüstri standartlarının dışında kalırsa, katılımlı uzmanlarımız nihai hedeflerinize ulaşmak için kişiselleştirilmiş bir yaklaşım geliştirmek için sizinle birlikte çalışabilir.

Kimyasal analizlerimiz ve LECO analiz yeteneklerimiz hakkında daha fazla bilgi için bugün bize ulaşın.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.