TINUVIN Tayini ve Analizleri

Kimyasal Testler

TINUVIN Tayini ve Analizleri

Endüstriyel ürünlerde Tinuvin UV emici görevi görür. Çok çeşitli polimerlere iyi ışık stabilitesi sağlayan hidroksifenil benzotriazol sınıfına aittir. 300-400 nm bölgesinde ultraviyole radyasyonun güçlü absorpsiyonunu sunar. Uzun süreli ışığa maruz kalma sırasında yüksek derecede fotostabilite sergiler.

TINUVIN Tayini ve Analizleri

Stiren homo ve kopolimerler, polyesterler ve akrilik reçineler gibi mühendislik plastikleri, polivinil klorür ve diğer halojen içeren polimerler ve kopolimerler (örn. vinilidenler), asetaller ve selüloz esterler dahil olmak üzere çok çeşitli polimerlerde ultraviyole koruması sağlar. Polikarbonat karışımları, poliüretanlar ve epoksi malzemeler için de uygundur. Tinuvin'nin kullanım seviyeleri, son uygulamanın alt tabakasına ve performans gereksinimlerine bağlı olarak %0,1 ile %0,5 arasında değişir.

TINUVIN özellikle kaplamalar için geliştirilmiş sıvı engellenmiş bir amin ışık stabilizatörüdür. Sararma, çatlama ve parlaklık kaybı gibi boya ve vernik kusurlarını en aza indirerek kaplamaların ömrünü önemli ölçüde uzatır.

EUROLAB laboratuvar Tinuvin analiz ve miktar tayinlerini laboratuvarında gerçekleştirmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.