Akustik Emisyonlar Testi

Dinamik Testleri

Akustik Emisyonlar Testi

Farklı cihaz türlerinin kabul edilebilir miktarda akustik gürültü için farklı eşikleri vardır. Akustik test hizmetleri, ürününüzün gerçek dünya koşullarında nasıl performans göstereceğini ve gürültüyü azaltmak için daha fazla revizyon yapılması gerekip gerekmediğini değerlendirir.

Akustik Emisyonlar Testi

EUROLAB 'ta, akustik gürültü testi ve izleme konusunda yılların deneyimine sahibiz. İhtiyaçlarınız için uygun bir test protokolü belirleyebilir ve ülke genelindeki birçok test merkezimizden birinde mümkün olan en yüksek standartlarda tamamlanmasını sağlayabiliriz.

Tüm akustik test tesisleri, en gelişmiş bilgisayarlı enstrümantasyon ile donatılmıştır. EUROLAB 'ın  akustik test mühendisleri personeli, uzay sistemleri, savunma ve çeşitli ticari test programlarında kapsamlı bir geçmişe sahiptir. Deneyimleri sadece çeşitli akustik test programları tasarlamak ve uygulamakla kalmaz, aynı zamanda herhangi bir özel gereksinime uyacak şekilde akustik test ekipmanı tasarlar, inşa eder ve değiştirir. 

Akustik Bağışıklık Testi ve Ölçümü

Akustik gürültü ortamı testi, büyük havadaki basınç dalgalanmalarının cihazların malzemeleri ve işlevselliği üzerindeki etkisini gösterir. Elektriksel gürültünün aksine, akustik gürültü duyulabilir ve hissedilebilir. Yaygın kaynaklar arasında çalışan bir motorun sesi ve titreşimi, kötü tasarlanmış elektrik transformatörleri, güç kaynakları ve rüzgar direnci bulunur.

Akustik gürültünün zararlı etkileri arasında tel sürtünmesi, bileşen yorgunluğu, baskılı devre kartlarının çatlaması, elektrik kontaklarının aralıklı çalışması, optik yanlış hizalama, küçük parçacıkların gevşemesi ve aşırı elektrik gürültüsü sayılabilir.

Akustik Gürültü Testi ve Ölçümü

Akustik gürültü testi, test edilen cihazdan yayılan ses emisyonlarının ölçümüdür. Birçok pazar ve endüstri, teknisyenlerin ve ekipman kullanıcılarının işitmesini korumak için akustik gürültü testine ihtiyaç duyar.

  • İş Dünyası / ITE: Can sıkıcı veya yüksek tonlar ve ses çıkaran sesler, bir ofis ortamında kolayca duyulabilir.
  • Askeri: Askeri ve savunma ürünleri, işitme kaybını önlemek, kabul edilebilir konuşma iletişimine izin vermek ve düşman tarafından işitsel algılamayı en aza indirmek için akustik gürültü testinden geçmelidir.
  • Düzenleyici kurumlar: OSHA ve diğer uluslararası düzenleyici kurumlar, teçhizatın yasal olarak satılabilmesi için birçok farklı türdeki ekipmanın akustik gürültü emisyon değerlerinin açıklanmasını gerektirir.
  • Telekomünikasyon: AT&T, Verizon ve Telcordia, merkez ofislerde, veri merkezlerinde, müşteri binalarında ve dış tesis ortamlarında dağıtılan ürünlerde akustik gürültü testinin yapılmasını gerektirir.

Akustik gürültü testini kapsayan endüstri standartları şunları içerir: ISO 9296, ISO 7779, ISO 3744, GR-63-CORE, ETSI EN 300 753, IEC 60601 ve MIL-STD-1474D (önceden MIL-STD-740).

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.