CA Sismik Testi

Dinamik Testleri

CA Sismik Testi

Sismik Testler - AC 156

Depreme eğilimli alanlardaki inşaat uygulamaları ve ekipman kurulumları, mühendisler için özel bir dizi zorluk oluşturmaktadır. Sismik aktiviteden hiçbir yapı izole edilemez.

CA Sismik Testi

Bu tehlikeyi kabul ederek, sismik olarak aktif bölgelerdeki yargı yetkilerini yöneten kodlar ve standartlar benimsemiştir. Bu standartlar, depremlere rağmen bütünlüklerini korumaları için yapıların ve teçhizatın kullanılmasını, sismik testlerin prototiplerin ve tasarımların validasyonunun hayati bir parçası olmasını sağlar. Belirli bir depreme yatkın yetki alanında belirli kodlar ve standartlar olmasa bile, mühendislerin yine de tasarımlarının belirli miktarlarda sismik aktiviteye dayanacağı konusunda güvence vermeleri gerekebilir. Bu, ekipmanın korunmasına yardımcı olur ve personele güvenlik sağlar.

ISO 17025 Akredite

ÊUROLAB, uluslararası akreditasyona sahip olmasının yanında A2LA ISO 17025 laboratuvar akreditasyonuna da sahiptir. Sismik test ekipmanımız çoklu tek eksenli, üç eksenli, iki eksenli sismik makineler içerir. Kıyıdan kıyıya yayılan bu kabiliyet seviyesiyle müşterilerimize mükemmel hizmet sunmak için stratejik olarak konumlandık. Söz konusu test öğesi, çalkalayıcı tablolarımızdan birine sığacağı sürece ve ağırlık sınırını aşmadan test edebiliriz.

Sismik test gerektirebilecek bazı ekipman örnekleri:

  • Nükleer ekipman -  Bu sistemler arasında enstrümantasyon, piller, göstergeler ve Siemens, GE ve Yokogawa gibi üreticilerden daha fazlası bulunur. Üç ayrı tek eksenli, üç eksenli ve çift eksenli sismik makinelerle, lisanslama sorunlarının çözülmesine yardımcı olabilir veya yasal düzenlemeleri ve gereksinimleri karşılamak için donanım iyileştirme ve değiştirme programlarını destekleyebiliriz. Nükleer bileşenler ve sistemler için sismik ve EQ test hizmetlerimiz termal ve radyasyon yaşlanması, sismik test, LOCA testi, fonksiyonel izleme ve daha fazlasını içerir.
  • Türbin jeneratörleri ve kompresörleri - Bazı türbinler ve kompresörler dakikada on binlerce devirde dönebilir. Bu nedenle, türbin gövdelerine yakın açıklıklara sahip şaft yatakları ve türbin / kompresör kanatları özellikle sismik aktivitenin neden olduğu baskılara eğilimlidir. Sismik bir olay sırasında hareketli parçalarda çok fazla sapma meydana gelirse, felaket başarısızlığı için büyük bir potansiyel vardır.
  • Volan enerji depolama modülleri - Volan enerji depolama sistemleri, türbin jeneratörlerinin ve kompresörlerin deneyimlediklerine benzer potansiyel sorunlara sahiptir.
  • Elektrik anahtarlama cihazları - Bu yapıdaki ekipmanlar genellikle tüm voltaj aralıklarında yüzlerce amfiyi idare edebilir. Bağlantılar, destekler, devre koruma cihazları ve yapısal elemanların sismik aktiviteden ödün vermeden dayanabilmesi gerekir. Güvenliği ihlal edilmiş bağlantılar ve elektrikli cihazlar, tehlikeye yol açan olaydan sonraya kadar belirgin bir şekilde arızalanmayabilir. Ancak arızalandığında, felaketle başarısız olabilir ve personelin yaralanmasına ve maddi hasara yol açabilir.
  • Acil durum bekleme ekipmanı - Depremler meydana geldiğinde, genellikle elektrik kesintileri meydana gelir. Elektrik kesintileri meydana geldiğinde, acil durum bekleme ekipmanının hasarsız ve işlevsel kalması gerekir, böylece acil bir durumda güvenilir şekilde çalışır.
  • Ticari / endüstriyel ekipman - Sismik hayatta kalmanın sağlanmasının çeşitli nedenleri vardır. Bazı durumlarda, ekipmanın hasar görmesinin personel veya halk için tehlike oluşturabileceği güvenlik endişeleri vardır. Diğer durumlarda, endişeler tamamen finansaldir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.