Gevşek Kargo Testi

Dinamik Testleri

Gevşek Kargo Testi

Askeri ve sivil donanım taşıyan nakliye konteynırları genellikle nakliye kamyonlarının arkasında önemli miktarda zaman harcar. Kargo uzak çalışma alanlarına teslim edilmek üzere yoldan çıktığında, sürüş oldukça zor olabilir. Engebeli yol görevini gören ürünler paketlenmiş telefonlar, dizüstü bilgisayarlar, füzeler veya tıbbi ekipman olabilir ve yolculuğa bakılmaksızın bu ürünler, varışta çalışmak zorundadırlar.

Gevşek Kargo Testi

Ordu, MIL-STD-810 'daki gevşek kargo test bölümünü, yarı elips şeklinde bir yörüngedeki dört taraflı bir muhafazanın (ve diğer kargoların) duvarları ve zemini ile sürekli çarpıştığından sınırsız bir konteynerin hareketini simüle etmek için tasarlamıştır.

Bu test genellikle 45 dakika sürer ve yaklaşık 150 mil (240 km) (üç eksenin tümü aynı anda) taşımayı simüle eder. Bu işlem için özel, düşük devir (300 devir / dakika), düşük frekans (5 Hz) ve küçük yer değiştirme (2,5 cm / 1 inç) test yatağı paket test cihazı gerekir.

Uluslararası Güvenli Transit Derneği (ISTA), askeri teste benzeyen bir sivil paket test prosedürü geliştirmiştir: 1 kg 150 lb'den (68 kg) ağır ürünler için 1A ve 150 lb'den (68 kg) fazla 1B. 1C, 1D, 2A gibi müteakip prosedürlerde ilave testler ve ayrıca gevşek kargo temel testini atmosferik şartlandırma ve diğer faktörlerle birleştirilir. 

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.