BS 7184 Kimyasal Koruyucu Giysilerin Seçimi, Kullanımı ve Bakımı - Rehberlik

Koruyucu Giyecek Testleri

BS 7184 Kimyasal Koruyucu Giysilerin Seçimi, Kullanımı ve Bakımı - Rehberlik

İngiliz Standartları Enstitüsü (BSI) tarafından geliştirilen BS 7184 standardında, kimyasal koruyucu giysilerin seçimi, kullanımı ve bakımına yönelik bilgiler yer almaktadır. Bu standardın tam ismi şu şekildedir: BS 7184 Kimyasal koruyucu giysilerin seçimi, kullanımı ve bakımı - Rehberlik.

BS 7184 Kimyasal Koruyucu Giysilerin Seçimi, Kullanımı ve Bakımı - Rehberlik

Doğru koruyucu giyseceği seçmek, bu giyecekten ne beklendiğinin ve neden kullanılmak istendiğinin net bir şekilde anlaşılmasına bağlıdır. Bu pratik ve basit yaklaşım, standartları belirleyen kuruluşlar tarafından performansa yönelik koruyucu giyecek standartları oluşturmak için esas alınmaktadır.

Kimyasal koruyucu giyecekler ile ilgili standartlar, tam giyecek performansını ele almaktadır. Her standart, bütün olarak giyecekler kadar, bu giyeceklerin üretiminde kullanılan malzemeler, dikişler, kapaklar ve diğer bileşenler tarafından sağlanan koruma için en düşük performans seviyelerini belirlemektedir. Bu kriterler, tehlikeli kimyasal acil durum müdahale ekibi göz önünde bulundurularak tasarlamıştır ve bir dizi başka koruyucu giyecek uygulamasına da kullanılmaktadır.

Kimyasal koruyucu giysileri seçerken dikkate alınması gereken temel faktörler bulunmaktadır. Kimyasal koruyucu giyecekler için Avrupa standartları şüphesiz işyeri güvenliğini sağlamada büyük öneme sahiptir. Nitekim kimyasal koruyucu giysilerin seçimi, kullanımı ve bakımına yönelik hazırlanan ve rehber niteliğinde olan BS 7184 standardı büyük önem taşımaktadır.

Bunun yanı sıra gerçek dünyadaki birçok uygulama minimumdan çok daha yüksek koruma talep etmektedir. Bu bakımdan kişisel korunma ekipman standartları, öncelikle endüşük performans gereksinimlerini belirlemektedir. Bu açıdan sadece CE işareti taşıyan ürünleri kullanmak ve bir standardın içeriğini ve detayını anlamadan çalışanların güvenli olduğu anlamına geldiğini varsaymak tehlikeli olmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, malzemelerin laboratuvar hizmetleri çerçevesinde, BS 7184 Kimyasal koruyucu giysilerin seçimi, kullanımı ve bakımı - Rehberlik hizmetleri de verilmektedir.

 

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.