Spunbond Kumaş Testleri - Antiviral Aktivite Testi

Koruyucu Giyecek Testleri

Spunbond Kumaş Testleri - Antiviral Aktivite Testi

Spunbond kumaş üretim teknikleri ve karmaşık eğrilerek bağlama işlemleri, polimer verimi, polimer ve kalıp sıcaklıkları, söndürme ortamı, bağlama koşulları ve polimer türü ve moleküler ağırlık dağılımı benzeri malzeme değişkenleri gibi birçok işletim değişkeni içermektedir. Bu değişkenlerin tamamı, elyaf çapını, elyaf yapısını ve ağ yerleşimini etkilemektedir. Bu nedenle eğirilerek bağlanmış kumaşların mukavemet, kimyasal ve termal direnç gibi fiziksel ve gerilme performansı özellikleri, kullanılan polimer sistemlerinin özellikleri ile kontrol edilmektedir. Nihai kumaşın yapısı ve özellikleri, polimer ve işleme koşulları ile belirlenmektedir.

Spunbond Kumaş Testleri - Antiviral Aktivite Testi

Ağ, filaman demetlerinin hareketli bir kayış üzerine pnömatik yöntemle biriktirilmesi ile oluşturulmaktadır. Kumaşın ağırlığı, elyaf oluşumunun kayış hızına oranı ile tespit edilmektedir. Ağın maksimum tekdüzelik elde etmesi ve tek tek filamentleri örtmesi için banda girmeden önce ayrılması gerekmektedir. Filamentleri ayırmak için bir elektrostatik yük veya mekanik veya aerodinamik kuvvetler kullanılmaktadır.

Bağlamayı sağlamak amacı ile kimyasal maddeler ve mekanik ve termal bağlama yöntemleri kullanılmaktadır. En yaygın kullanılan yöntem, elyaf - elyaf füzyonunu etkilemek için hem sıcaklık hem de basınçtan yararlanan termal bağlama yöntemidir. Nihai kumaşta optimum tutuş özelliği elde etmek için, yüzey sıcaklığının uygun şekilde seçilmesi gerekmektedir. Mukavemet ve uzama, bağlama sıcaklığı ile artmakta ve optimum bir değerden sonra azalmaktadır. Aşırı ısı, aşırı bağlanmaya neden olmakta ve malzeme özelliklerini etkilemektedir. Optimum sıcaklık, elyaf morfolojisine ve kumaş yapısına bağlı olmaktadır.

Spunbond kumaşlar güçlü iken, meltblown kumaşlar zayıftır, ancak çok iyi filtrasyon özelliklerine sahiptir. Birçok uygulama, bu özellikleri dengelemeye çalışmaktadır. Sonuç olarak, eğrilerek bağlanmış ve eritilerek şişirilmiş kompozit yapılar daha fazla tercih edilmektedir. Bunlar popüler olarak spunbond + meltblown + spunbond yapılar (SMS) olarak bilinmektedir. Bu uygulamada iki spunbond tabakası arasında meltblown tabaka sıkıştırılmaktadır ve iyi bariyer özelliklerine sahip güçlü kumaşlar elde edilmektedir.

Kişisel koruyucu ekipman, sağlık çalışanlarını, çeşitli antiviral aktivitelerden ve bulaşıcı hastalıklardan korumak için kritik öneme sahiptir. Araştırmacılar, çalışanları virüslere ve bakterilere karşı korumak için, dokuma ve dokumasız kumaşlar üzerinde, son teknoloji ürünü antimikrobiyal fonksiyonel yüzeyleri incelemekte ve koruyucu tıbbi kumaş üretim tekniklerine ve tek kullanımlık sentetik elyafın çevresel etkilerine ağırlık vermektedir.

Kuruluşumuz, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, talep eden sağlık kuruluşlarına ve üretici firmalara, spunbond kumaş test hizmetleri kapsamında antiviral aktivite testi hizmetleri vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.