49 CFR 178 Testi

Ambalaj Testleri

49 CFR 178 Testi

Ticarette tehlikeli maddelerin taşınması için kullanılan ambalajlar ve kaplar için üretim ve test spesifikasyonlarını ana hatlarıyla belirtmek amacıyla ABD Ulaştırma Bakanlığı 49 CFR Bölüm 178'i sağlar.

49 CFR 178 Testi

Ulaştırma, tüm taşıma döngüsünü içerir ve kara, hava ve deniz taşımacılığını içerir. Genellikle hava taşımacılığı en kısıtlayıcıdır. Genel olarak, tehlikeli maddeler, iç kaplar, yastıklama ve emici malzemelerden oluşan performans ambalajında ​​paketlenmelidir. Ek olarak, dış kap veya ambalaj, belirtilen ambalaj gruplarının ve tehlikeli madde sınıflarının muhafazası için tasarlanmalı, üretilmeli ve sertifikalandırılmalıdır.

Tüm ambalajlar, tasarlanan sevkiyata benzer koşullarda test edilmelidir. Ayrıca, çoğu test birçok ünitede gerçekleştirilir. Çoğu durumda, bir birimin testi partinin geri kalanına uygulanabilir. Bir arıza meydana gelirse, teknik olarak tüm parti başarısız olur. Bir partideki diğer birimlerin testi, önceki bir başarısızlığın üstesinden gelmeye çalışmak için tamamlanabilir.

Her tehlikeli maddenin, 49 CFR 178'in belirli bir bölümü ile ilgili olan ilgili bir paketleme yetki referansı vardır. Bu bölümler, performans ambalajının onaylanmış dış ve iç bileşenlerini belirtir.

Daha önce bahsedildiği gibi, hava taşımacılığı genellikle, kapaklar için spesifikasyonlar, iç ambalajlar için miktar kısıtlamaları, sıvıları içerecek şekilde tasarlanmış ambalajlar için basınç farkı testi, silindirlerin taşınması için hükümler ve emici malzeme spesifikasyonlarını içerebilen en katı gereksinimlere sahiptir.

UPS'e göre, bir nakliye kağıdı gerektiren spesifikasyonsuz paketleme için yetkilendirilmiş tehlikeli madde gönderileri, aşağıdaki minimum seviyelerde dış paketlerde olmalıdır (üst paketler bu gerekliliğin dışındadır):

  • Tüm paketler, Uluslararası Güvenli Transit Birliği (ISTA) Prosedür 3A testinin gereksinimlerini karşılamalıdır.
  • Paketler en az 200 lbs olmalıdır. Burst Strength veya 32 Edge Crush Test (ECT) sertifikalı kutu. Kutu ayrıca nakliye sırasında içindekileri korumak için yeterli sağlamlıkta olmalıdır.
  • Paketin ISTA Prosedürü 3A'ya göre test edildiğini ve onaylandığını gösteren ISTA mührünü gösteren spesifikasyon dışı herhangi bir paket, minimum ECT veya patlama mukavemeti gereksinimlerine tabi değildir.

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, 49 CFR 178 testi kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp