EN 14149 Paketleme, Komple, Doldurulmuş Taşıma Paketleri ve Birim Yükler, Döner Düşme ile Darbe Testi

Ambalaj Testleri

EN 14149 Paketleme, Komple, Doldurulmuş Taşıma Paketleri ve Birim Yükler, Döner Düşme ile Darbe Testi

EUROLAB laboratuvar EN 14149 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu Avrupa standardı, tam, doldurulmuş taşıma paketleri veya birim yükler üzerinde düşürülerek bir dönme darbe testinin gerçekleştirilmesi için yöntemleri belirtir.

EN 14149 Paketleme, Komple, Doldurulmuş Taşıma Paketleri ve Birim Yükler, Döner Düşme ile Darbe Testi

Döner darbenin etkilerini araştırmak için tek bir test olarak veya bir paketin veya birim yükün döner darbe tehlikesi içeren bir dağıtım sistemine dayanma kabiliyetini ölçmek için tasarlanmış bir dizi testin parçası olarak gerçekleştirilebilir.

Test öğesinin bir kenarı veya köşesi, sert bir çarpma yüzeyinin üzerinde önceden belirlenmiş bir yüksekliğe kaldırılır, karşı kenar veya köşe, çarpma yüzeyinde veya belirli yükseklikteki bir veya iki blok üzerinde durur. Test öğesi daha sonra serbestçe düşmek ve sert darbe yüzeyini etkilemek için serbest bırakılır.

Mümkün olduğunda, test, özellikle ambalajın malzemeleri veya uygulaması için kritik olduğu durumlarda, şartlandırma için kullanılanla aynı atmosferik koşullarda yapılmalıdır. Diğer durumlarda, deney, şartlandırma için kullanılanlara mümkün olduğu kadar yakın olan atmosferik koşullarda yapılmalıdır.

Test öğesi normalde amaçlanan içeriğiyle doldurulmalıdır. Ancak, boyutlarının ve fiziksel özelliklerinin amaçlanan içeriklere mümkün olduğunca yakın olması koşuluyla, benzetilmiş veya ikame edilmiş içerikler kullanılabilir.

EUROLAB, üreticilere EN 14149 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp