ISTA 1H Paket Testi

Ambalaj Testleri

ISTA 1H Paket Testi

150 kilodan fazla ambalajlı ürünler için ISTA test standardı ISTA Prosedür 1H'dir. Bu test prosedürü, göndericinin testten önce bir numara veya ürün belirlemesini gerektirir. Bu, ürüne neyin zarar verdiğini içerir. Varsa, hangi hasar toleransına izin verileceğini tanımlamak gerekir.

ISTA 1H Paket Testi

Test tamamlandıktan sonra ürün durumu belirlenmelidir. Transit testinin sonunda ambalajın kabul edilebilir bir koşulda olup olmadığı değerlendirilir.

Bu test için sadece bir numune gerekir. Ancak ISTA, doğru sonuçların alındığından emin olmak için beş veya daha fazla numunenin test edilmesini önerir. Örnek gerçek test edilmemiş ürün ve paket olmalıdır. Her ikisi de mevcut değilse, yedekler mümkün olduğunca aynı olmalıdır.

Test prosedürü, ortam sıcaklığına ve neme koşullandırma içerir. Ayrıca zorunlu rastgele titreşim ve dönme kenarı düşme testi vardır. Gönderici ayrıca çorap testini de tamamlamalıdır. Üç yöntemden herhangi biri kullanılabilir. Bu yöntemler düşüş, eğim etkisi ve yatay etkidir.

Paket testi neden bu kadar önemli?

Paket testi, ürün satış sürecinden daha önce değerli bilgiler sağlar. Yeterli paketlemeye sahip şirketler, düşük getiriler sayesinde tasarruf edeceklerdir. Ayrıca itibarlarının hasar görmüş ürünler tarafından lekelenmemesinden de faydalanacaklar. Giderek daha fazla perakendeci ve distribütör paket sertifikasyonu istemektedir.

Paket testlerini tamamlayarak, satıcılar daha iyi paketleme yöntemlerini belirleyebilirler. Bu daha küçük boyutlar ve daha az dunnage içerebilir. Bu, geri dönüştürülmüş malzemeler de dahil olmak üzere farklı malzemelerin kullanımını da içerebilir. En iyi kombinasyonu bulmak için paketteki ürün yerleşimi de değiştirilebilir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp