EN 14182 Paketleme - Terminoloji - Temel Terimler ve Tanımlar için Standart Test Yöntemi

Ambalaj Testleri

EN 14182 Paketleme - Terminoloji - Temel Terimler ve Tanımlar için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 14182 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu Avrupa standardı, her biri tanımıyla birlikte genel olarak ambalajlama için geçerli olan tercih edilen terimler sözlüğünü sağlar.

EN 14182 Paketleme - Terminoloji - Temel Terimler ve Tanımlar için Standart Test Yöntemi

Bu ekte yer alan terimler ve tanımlar doğrudan Direktiften türetilmiştir ve bu nedenle bu tanımlar için CEN "terminoloji" biçimi ve stili uygulanmamıştır. Bu standart EN 13193 ile uyumludur. Bu nedenle bilgilendirici metin olarak sunulurlar ve geniş ambalajlama konseptiyle ilgili oldukları ve ayrıca okuyucunun rahatlığı için dahil edilirler. Uygun olduğunda ve özellikle bu tanımların genel kullanımdan farklı olduğu durumlarda, bu farklılıklara ilişkin bazı açıklamalar sağlanır.

Ambalaj, hammaddeden işlenmiş mala kadar, üreticiden kullanıcıya veya tüketiciye kadar malların muhafazası, korunması, taşınması, teslimi ve sunumu için kullanılan her türlü malzemeden yapılmış tüm ürünleri ifade eder. Aynı amaçla kullanılan iade edilemez öğeler de ambalaj olarak kabul edilir.

Yeniden kullanım, yaşam döngüsü içinde minimum sayıda gezip veya döndürecek şekilde tasarlanan ambalajın, yardımcı destek olsun veya olmasın, tasarlandığı amaç için yeniden doldurulduğu veya kullanıldığı herhangi bir işlem anlamına gelir. piyasada bulunan ve ambalajın yeniden doldurulmasını sağlayan ürünler; bu tür yeniden kullanılan ambalajlar, artık yeniden kullanıma tabi olmadığında ambalaj atığı olacaktır.

EUROLAB, üreticilere EN 14182 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp