ISTA 2A Paket Testi

Ambalaj Testleri

ISTA 2A Paket Testi

ISTA Prosedür 2A nakliye testi, 150 pound veya daha hafif ambalajlı ürünler için tasarlanmıştır. 100 pound'dan daha ağır bir kızak veya palet üzerinde ayrı ayrı paketlenmiş ürünler bu prosedüre göre test edilmemelidir.

ISTA 2A Paket Testi

ISTA 2 serisi standartlar ISTA 1 serisinin temel test elemanlarını ISTA 3 serisinin gelişmiş test elemanlarıyla birleştirir.

ISTA 2A'nın test dizisi, esasen altı saat boyunca ortam oda sıcaklığında bir ıslatma olan atmosferik ön koşullandırmayı içerir. Bir sonraki adım atmosfer koşullandırmasıdır. Bu, belirli bir süre boyunca kontrollü bir sıcaklık ve nemi içerir. Test sürelerinin çoğu 72 saattir. Paket koşullandırıldıktan sonra sıkıştırılır. Üç seçenek vardır. Birincisi, makine uygulama ve bırakmadır. İkincisi, makine uygulama ve tutma. Üçüncüsü, ağırlık ve yük dağıtıcı kullanımıdır.

Sıkıştırma testinden sonra paket titreşim testinden geçecektir. Sıkıştırma gibi, satıcılar da yöntemler arasında seçim yapabilir. Bir yöntem sabit yer değiştirme titreşimidir. Diğer yöntem rastgele titreşimdir. Titreşim testi tamamlandığında, bir sonraki adım şok testidir.

Şok testi üç yöntem sunar, bunlardan biri seçilmelidir. İlk kullanılabilir yöntem bırakmadır. Bir sonraki yöntem eğim etkisi. Üçüncü yöntem yatay etkidir. Test düşme yüksekliği, paketlenen ürünün ağırlığına göre değişir. Bu, şok testi yöntemlerinin üçü için de geçerlidir.

Şok testinden sonra başka bir titreşim testi turudur. Altıncı dizideki titreşim testinin, dördüncü dizide kullanılan titreşim testi yöntemiyle eşleşmesi gerekmediğine dikkat etmek önemlidir. Yöntemler eşleşebilir veya farklı olabilir. Hangi yöntemlerin seçileceği tamamen satıcıya bağlıdır. Titreşim testi paketin dört yüzünde tamamlanır. Titreşim testi süresi test edilen yüze göre değişir, ancak 10 dakika ila 30 dakika arasında değişir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp