ISTA 1E Paket Testi

Ambalaj Testleri

ISTA 1E Paket Testi

ISTA Prosedür 1E, aynı ürünün birim yüklerini test etmek için gereksinimdir. Bu, tekli veya çoklu ürünlerden veya aynı ürünün paketlerinden oluşan birim yüklerin test edilmesini içerir.

ISTA 1E Paket Testi

Örneğin, bir palete bantlanmış tek bir paketlenmemiş makineyi içerir. Bu, oluklu bir tepsi, kapak veya tüp içerebilir yada münferit paketlerin büzüşmeli veya streç sarma paletlileridir.

ISTA 1E genellikle dökme yüklerin analizinde transit test prosedürü olarak kullanılır. Bu paket test standardı, ürünlerin şartlandırma, titreşim ve şoktan geçmesini gerektirir. Koşullama sıcaklık ve nem içindir. Amaç, paketi ortam koşullarında test etmektir ve gereksinim 12 saattir. Titreşim testi, dikey doğrusal sabit yer değiştirme veya rastgele olabilir. Şok yatay darbe, dönme kenarı düşmesi ve eğim etkisini içerir. Bunların hepsi alternatif şok yöntemleridir. Ürünler sadece bunlardan birine test edilmelidir.

Döner hareket titreşiminin kabul edilemez olduğuna dikkat etmek önemlidir. Sabit yer değiştirme titreşim testi dikey doğrusal hareket olmalıdır.

ISTA 1E testi, birkaç perakendeci ve distribütör tarafından gereklidir. Bu test prosedürü, tedarik zincirindeki paletlerin maruz kaldığı tehlikeleri simüle eder. Elde edilen bilgiler, bir palete kaç ünitenin güvenli bir şekilde yerleştirilebileceğinin belirlenmesinde kavrayıcı olabilir. Bu test prosedürü gelecekteki ürün hasarını ve ürün iadelerini azaltarak önemli ölçüde tasarruf sağlayabilir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp