ISTA 3B Paket Testi

Ambalaj Testleri

ISTA 3B Paket Testi

ISTA Prosedür 3B nakliye prosedürü, paketlenmiş ürünleri kamyon yükünden az (LTL) gönderiler için test etmek üzere tasarlanmıştır. Prosedür, bir motor taşıyıcı dağıtım sistemi ile gönderilen paketlenmiş ürünler için genel bir simülasyon testidir. Bu sistemler, farklı nakliyecilerin farklı paket tiplerini işler ve farklı hedefler için tasarlanmıştır. Bu gönderi türü LTL olarak kabul edilir.

ISTA 3B Paket Testi

ISTA’nın 3B Prosedürü dört paket türünü ele almaktadır. Standart paketler 200 pound veya daha düşük paketlerdir. Düz paketler ve uzun paketler standart paketler olarak kabul edilebilir. Ayrıca, düz ve uzatılmış dahil 200 pound'un üzerindeki paketler için standart paketlerin bir sınıflandırması vardır. Silindirik paketler bu prosedüre dahil edilmiştir. Son tip paletli veya kızaklıdır. Bu paketler tek tek konteynerler, dökme konteyner veya birim yükler olabilir. Kalifiye olmak için, forklift çatallarının girişine izin veren bir taban veya platform içermelidir.

Uzun paketler, en uzun boyutun 36 inç veya daha büyük olduğu standart veya silindirik paketler olarak tanımlanır. Ayrıca, paketin diğer boyutları en uzun boyutun % 20 veya daha azı olmalıdır. Düz paketler, en kısa boyutun sekiz inç veya daha az olduğu standart bir pakettir. Ayrıca, bir sonraki en uzun boyut, en kısa boyuttan dört kat veya daha büyüktür. Bir paketin düz kabul edilmesi için son gereklilik, hacmin 800 inç küp veya daha yüksek olması gerektiğidir.

Bir paketin hem düz hem de uzatılmış bir paketin gerekliliklerini karşıladığı durumlarda, paket uzatılmış gibi test edilmelidir.

Sert olmayan kaplar, aşağıdaki kriterlerden birini karşılayan herhangi bir standart, paletli veya kızaklı kaptır. İlk olarak, dış ambalaj konsantre düşük seviyeli darbelere karşı yetersiz koruma sağlayabilir. Diğer bir kriter, tasarımın büyük desteklenmeyen dış ambalaj malzemesi aralıklarına sahip olmasıdır. Üçüncü olası kriter, dış ambalajın bir streç veya büzülme sargısı tasarımı kullanması, ince bir flüt veya hafif dereceli oluklu mukavva veya yalnızca bir kağıt sargısı veya benzer hafif bir malzeme kullanmasıdır. Son kriter dış ambalaj duvarının ürünle doğrudan temas halinde olmasıdır.

ISTA 3B, her bir paket türü için özel testleri açıklar. Testler ve sekanslar paket tipine göre değişecektir. Çoğu paketin durum, şok testi ve titreşim testinden geçmesi gerekecektir. Şok testi, devrilme, serbest düşme düşüşü, konsantre darbe, tam dönme düşüşü, konsantre kenar etkisi, eğim etkisi, köprülü darbe ve bir tehlike üzerindeki düşüşü içerebilir. 

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp